[Talk-cz] Osmose Česká republika
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pondělí Prosinec 8 20:12:10 UTC 2014
Dne 8.12.2014 19:55, Mirek Dlask napsal(a):
> Nedávno jsem našel toto
>
> http://geoportal.cuzk.cz/(S(edrn34aqju5rgehhxpqqot5a))/Default.aspx?mode=TextMeta&side=wms.verejne&metadataID=CZ-CUZK-WMS-ZABAGED-P&metadataXSL=metadata.sluzba&menu=3113
> <http://geoportal.cuzk.cz/%28S%28edrn34aqju5rgehhxpqqot5a%29%29/Default.aspx?mode=TextMeta&side=wms.verejne&metadataID=CZ-CUZK-WMS-ZABAGED-P&metadataXSL=metadata.sluzba&menu=3113>
>
Znamená to snad, že můžeme mapovat podle ortofoto mapy, která je tam též?
http://geoportal.cuzk.cz/%28S%28g0hxkax1lwypr5i5d1pmhq4z%29%29/Default.aspx?menu=3121&mode=TextMeta&side=wms.verejne&metadataID=CZ-CUZK-WMS-ORTOFOTO-P&metadataXSL=metadata.sluzba
Jestli se nepletu, tak nemáme povoleno mapovat dle barevné ortofoto mapy
od UHULu. A ČÚZK to má zřejmě ze stejního zdroje. Jak to tedy je?
Marián
> Mám problém. Nemám "Nastavení mapy" ani "Předvolby značení"
>
> Není to nějakej plugin (JOSM)
>
> Mirek
>
> Dne 8. prosince 2014 19:27 Marián Kyral <mkyral na email.cz
> <mailto:mkyral na email.cz>> napsal(a):
>
> Dne 8.12.2014 18:23, Mirek Dlask napsal(a):
>> Ahoj,
>>
>> 6136 5323 level 3 :-)
>> Příčina? Opravuju chyby po Vás a nikdo neopravuje moje chyby.
>
> To víš. Nemůžeme všichni dělat všechno ;-)
>
>> Takže můžete začít ... třeba
>>
>> Cesta protínající vodu
>> Duplikované hodnoty source=uhul:ortofoto; cuzk:km; uhul:ortofoto
>> Multiple numbers "34" in way "Profesora Františka Vojtíška" - je
>> to node klasická adresa housen a conscriptionn...
>>
>> Way node tagged like way - někde jsem okoukal kombinaci
>> tunnel=culvert + waterway=stream. Jednoduché a levné. A najednou
>> je to špatně. Přitom v ZABAGED jsou propustky nejen liniové, ale
>> i bodové, někde jsou mosty. Já většinou používal bod.
>>
>
> On ten propustek vždy má nějakou reálnou délku. Takže bod asi moc
> dobře není.
>
> Já na to zatím moc nekoukal, ale co mne praštilo do očí. je
> použití noexit - Já myslel, že to je klasická slepá ulice, ale dle
> definice na wiki, stačí aby dál pokračoval chodník a už se noexit
> používat nemá. No tak si to zase všechno pěkně smažu :-(
>
>> Jak je to vůbec s použitím WMS vrstev ZABAGED ?
>>
>> http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ZABAGED_PUB/service.svc/get?
>
> Vůbec netuším, o tomhle zdroji jsem nevěděl.
>
>>
>> Postavit propustek v JOSM je docela šichta. Většinou je nutné si
>> vyrobit body a pak teprve krájet. A otagovat.
>
> "Nastavení mapy" / "Předvolby značení" a přidat "One click settings".
>
>
>
> Trochu ulehčí tagování.
>
> Marián
>
>> Navíc na mnoha místech je v reálu voda pod městem, v OSM ji
>> rozstřikují projíždějící auta.
>> Teď mám staženou oblast kde je 516 křížení cesty a vody. Jdu
>> rychle opravovat, ať máte míň chyb než já ;-)
>>
>> Mirek
>>
>> Dne 8. prosince 2014 17:15 Marián Kyral <mkyral na email.cz
>> <mailto:mkyral na email.cz>> napsal(a):
>>
>> Dne 8.12.2014 09:10, Kasparek Tomas napsal(a):
>>>> ---------- Původní zpráva ----------
>>>> Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz> <mailto:mkyral na email.cz>
>>>> "Škoda, myslel jsem, ze uděláme soutěž, ale píše mi to jen: Vice než 500 :-)
>>> kdo ma min nebo kdo vic :-D ?
>>
>> Kdo nic nedělá, nic nezkazí, že? ;-)
>>
>> Ale mohl by to být poměr "počet změněných objektů" vs. "počet
>> chyb". ;-)
>>
>>> Bye
>>>
>>>
>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-cz mailing list
>>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20141208/d7cc19bb/attachment.html>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 16474 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20141208/d7cc19bb/attachment.png>
Další informace o konferenci talk-cz