[Talk-cz] Osmose Česká republika
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pondělí Prosinec 8 20:18:46 UTC 2014
Dne 8.12.2014 21:12, Marián Kyral napsal(a):
> Dne 8.12.2014 19:55, Mirek Dlask napsal(a):
>> Nedávno jsem našel toto
>>
>> http://geoportal.cuzk.cz/(S(edrn34aqju5rgehhxpqqot5a))/Default.aspx?mode=TextMeta&side=wms.verejne&metadataID=CZ-CUZK-WMS-ZABAGED-P&metadataXSL=metadata.sluzba&menu=3113
>> <http://geoportal.cuzk.cz/%28S%28edrn34aqju5rgehhxpqqot5a%29%29/Default.aspx?mode=TextMeta&side=wms.verejne&metadataID=CZ-CUZK-WMS-ZABAGED-P&metadataXSL=metadata.sluzba&menu=3113>
>>
>
> Znamená to snad, že můžeme mapovat podle ortofoto mapy, která je tam též?
>
> http://geoportal.cuzk.cz/%28S%28g0hxkax1lwypr5i5d1pmhq4z%29%29/Default.aspx?menu=3121&mode=TextMeta&side=wms.verejne&metadataID=CZ-CUZK-WMS-ORTOFOTO-P&metadataXSL=metadata.sluzba
>
> Jestli se nepletu, tak nemáme povoleno mapovat dle barevné ortofoto
> mapy od UHULu. A ČÚZK to má zřejmě ze stejního zdroje. Jak to tedy je?
>
A vzhledem k tomu, že to má stejné podmínky užití, jako prohlížení KM,
tak by to mohla být i pravda. No to by byla bomba.
http://geoportal.cuzk.cz/Dokumenty/Podminky_sluzby_CUZK.pdf
Marián
> Marián
>
>> Mám problém. Nemám "Nastavení mapy" ani "Předvolby značení"
>>
>> Není to nějakej plugin (JOSM)
>>
>> Mirek
>>
>> Dne 8. prosince 2014 19:27 Marián Kyral <mkyral na email.cz
>> <mailto:mkyral na email.cz>> napsal(a):
>>
>> Dne 8.12.2014 18:23, Mirek Dlask napsal(a):
>>> Ahoj,
>>>
>>> 6136 5323 level 3 :-)
>>> Příčina? Opravuju chyby po Vás a nikdo neopravuje moje chyby.
>>
>> To víš. Nemůžeme všichni dělat všechno ;-)
>>
>>> Takže můžete začít ... třeba
>>>
>>> Cesta protínající vodu
>>> Duplikované hodnoty source=uhul:ortofoto; cuzk:km; uhul:ortofoto
>>> Multiple numbers "34" in way "Profesora Františka Vojtíška" - je
>>> to node klasická adresa housen a conscriptionn...
>>>
>>> Way node tagged like way - někde jsem okoukal kombinaci
>>> tunnel=culvert + waterway=stream. Jednoduché a levné. A
>>> najednou je to špatně. Přitom v ZABAGED jsou propustky nejen
>>> liniové, ale i bodové, někde jsou mosty. Já většinou používal bod.
>>>
>>
>> On ten propustek vždy má nějakou reálnou délku. Takže bod asi moc
>> dobře není.
>>
>> Já na to zatím moc nekoukal, ale co mne praštilo do očí. je
>> použití noexit - Já myslel, že to je klasická slepá ulice, ale
>> dle definice na wiki, stačí aby dál pokračoval chodník a už se
>> noexit používat nemá. No tak si to zase všechno pěkně smažu :-(
>>
>>> Jak je to vůbec s použitím WMS vrstev ZABAGED ?
>>>
>>> http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ZABAGED_PUB/service.svc/get?
>>
>> Vůbec netuším, o tomhle zdroji jsem nevěděl.
>>
>>>
>>> Postavit propustek v JOSM je docela šichta. Většinou je nutné si
>>> vyrobit body a pak teprve krájet. A otagovat.
>>
>> "Nastavení mapy" / "Předvolby značení" a přidat "One click settings".
>>
>>
>>
>> Trochu ulehčí tagování.
>>
>> Marián
>>
>>> Navíc na mnoha místech je v reálu voda pod městem, v OSM ji
>>> rozstřikují projíždějící auta.
>>> Teď mám staženou oblast kde je 516 křížení cesty a vody. Jdu
>>> rychle opravovat, ať máte míň chyb než já ;-)
>>>
>>> Mirek
>>>
>>> Dne 8. prosince 2014 17:15 Marián Kyral <mkyral na email.cz
>>> <mailto:mkyral na email.cz>> napsal(a):
>>>
>>> Dne 8.12.2014 09:10, Kasparek Tomas napsal(a):
>>>>> ---------- Původní zpráva ----------
>>>>> Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz> <mailto:mkyral na email.cz>
>>>>> "Škoda, myslel jsem, ze uděláme soutěž, ale píše mi to jen: Vice než 500 :-)
>>>> kdo ma min nebo kdo vic :-D ?
>>>
>>> Kdo nic nedělá, nic nezkazí, že? ;-)
>>>
>>> Ale mohl by to být poměr "počet změněných objektů" vs.
>>> "počet chyb". ;-)
>>>
>>>> Bye
>>>>
>>>>
>>>>
>>>> _______________________________________________
>>>> Talk-cz mailing list
>>>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>>
>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-cz mailing list
>>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>>
>>>
>>>
>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-cz mailing list
>>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20141208/147c46fa/attachment.html>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 16474 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20141208/147c46fa/attachment.png>
Další informace o konferenci talk-cz