[Talk-cz] Tracer plugin - ruian update
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pondělí Únor 3 21:11:03 UTC 2014
Dne 3.2.2014 16:08, Dalibor Jelínek napsal(a):
> Ahoj,
> tak jsem se konečně dostal k otestování RUIAN Traceru
> a dovolil bych si pár pozámek a dotazů.
>
> Za prvé - líbí, moc líbí, bude to můj kamarád. ;-)
>
> Pro zajímavost bych rád věděl, co je příčinou, že to tak úplně
> nesedí na obrázek z katastrální mapy. Rozdíly jsou, tam kde jsem to zkoušel,
> asi jen v centimetrech, ale proč to není úplně přesně?
> Je to chyba digitalizace KM do RUIAN, nebo je to droboučká
> chybička při přepočtu do jiné kartografické projekce?
> (Posun, co máš v Nastavení tomu nepomůže, protože ten objekt
> je prostě jinak velkej.)
Viz http://permalink.gmane.org/gmane.comp.gis.openstreetmap.region.cz/9057
Které místo edituješ? Tady u nás (FM) mi to sedí. A je úplně jedno, jak
velká ta budova je.
> Navrhoval bych, aby když měníš tag source u již existujícího domu
> a pokud tam je cuzk:km, tak to vynechat a dát tam jen cuzk:ruian.
> Přece jen tím, že domem pohneš na nové souřadnice, tak už tam
> ta vazba na cuzk:km není.
> Možná by obecně ten tag source měl být nahrazen jen cuzk:ruian,
> protože nedokážu vymyslet nějaký důvod, kdy by mělo smysl původní
> source zachovávat. Někdo jiný ví?
Nevím, přišlo mi vhodné. Ale klidně změním.
>
> V Nastavení máš překlep, mělo by tam být behaviour.
> A objects by asi mělo být object's nebo objects'.
> To jsou největší chyby, co jsem našel. ;-)
OK, opravím.
>
> Myslím si, jak už víš z privátních mailů, že by bylo fajn otagovat ty budovy
> podle RUIAN mnohem více. ;-)
> - building=type - nenašel jsem, páč jsem nešikovnej, ve zdrojácích nějakou tabulku, jak se rozhoduješ pro hodnotu tagu building.
> Můžeš mě nasměrovat, kde to je?
Tam to ani nenajdeš. To je v databázi:
nazev | osmtag_k
| osmtag_v
------------------------------------------------------------+----------+----------------
průmyslový objekt | building | industrial
zemědělská usedlost | building | farm_auxiliary
objekt k bydlení | building | residential
objekt lesního hospodářství | |
objekt občanské vybavenosti | building | civic
bytový dům | building | residential
rodinný dům | building | house
stavba pro rodinnou rekreaci | |
stavba pro shromažďování většího počtu osob | building | civic
stavba pro obchod | building | commercial
stavba ubytovacího zařízení | building | hotel
stavba pro výrobu a skladování | building | warehouse
zemědělská stavba | building | barn
stavba pro administrativu | building | commercial
stavba občanského vybavení | building | civic
stavba technického vybavení | building | industrial
stavba pro dopravu | building | transportation
garáž | building | garage
jiná stavba | |
víceúčelová stavba | |
skleník | building | greenhouse
přehrada | waterway | dam
hráz přehrazující vodní tok nebo údolí | waterway | dam
hráz k ochraně nemovitostí před zaplavením při povodni | barrier | wall
hráz ohrazující umělou vodní nádrž | barrier | wall
jez | waterway | weir
stavba k plaveb.účelům v korytech nebo na březích vod.toků | building
| transportation
stavba k využití vodní energie (vodní elektrárna) | building | industrial
stavba odkaliště | |
(29 rows)
> Mohlo by se přidávat i
> - building:levels (počet podlaží z RUIAN)
> - building:flats (počet bytů, je-li v RUIAN)
> - klidně bych přidal i přímé URL na http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/stavebniobjekty/25286358
> - a dokonce, možná pro někoho kontroverzně, bych přidal i adresní tagy (addr:country, addr:city, addr:place, addr:*number )
>
> Tady bych to asi měl odůvodnit. Původně jsem byl skalním zastáncem teorie,
> že adresní body by měly být jen v bodech. Vycházel jsem z toho, že jsem byl
> přesvědčen, že jejich hlavní zdroj, tedy KM a RUIAN, je jako body mají
> a proto budoucnost je v "bodech".
> Teď ale vidím, že číslo popisné/evidenční je vlastnost domu, tedy té cesty.
> Je to koneckonců logické, protože to číslo je přidělováno domu, ne bodu.
> A taky je vedeno v RUIAN jako vlastnost stavebního objektu.
> Adresní bod z RUIAN je pak opravdu bod, který navíc obsahuje PSČ
> a číslo orientační (je-li přiděleno).
> Takže by se mi zdálo vhodné i logické, aby se ta informace vlastně zadávala
> dvakrát. Jednou k cestě domu jen číslo popisné/evidenční a to k celému domu.
> A pak, jsou-li definované adresní body, tak znovu na body, které by bylo ideálně
> mít ručně posunuté nad vchody, které jsou těmi čísly orientační označené.
> Je mi jasné, že je se tím vnáší do OSM nějaká data navíc, ale nemyslím, že by
> to mělo nějak zásadně vadit. Navíc se může stát, a stává se, že existuje
> adresní bod s jiným číslem popisným, než má v RUIAN budova. Pak nevím,
> co mám vlastně tagovat a takhle bych tam otagovat oboje i s příslušným
> odkazem ref na RUIAN databázi.
> Co myslíte? Něco jsem přehlédl?
Jen poznámka, že se pak to číslo zobrazuje dvakrát. Vím, že se nemáme
ohlížet na render, ale tohle by mi asi hodně vadilo.
Marián
>
> Zdraví,
> Dalibor
>
>
>
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz