[Talk-cz] pLPIS a WFS - jak na to?
Jachym Cepicky
jachym.cepicky na gmail.com
Pondělí Červen 23 07:25:23 UTC 2014
S převodem souřadnic můžu pomoct, ale asi to vyhoří na platformě (funguju na
python/c, ne java)
popis pro jst je popsán tady: http://docs.geotools.org/stable/userguide/library/api/jts.html#transform
Nevím, jestli máte ve vaší verzi správně zadefinovanýho Křováka - EPSG:102067
nebo EPSG:5514 (podle verze geotools)
Na http://epsg.io/102067 a http://epsg.io/5514 se dají sehnat definice pro
GeoServer (který by měl být s geotools kompatibilní. Zejména 5514 vypadá
nadějně:
5514=PROJCS["S-JTSK / Krovak East North",GEOGCS["S-JTSK",DATUM["System_Jednotne_Trigonometricke_Site_Katastralni",SPHEROID["Bessel 1841",6377397.155,299.1528128,AUTHORITY["EPSG","7004"]],TOWGS84[589,76,480,0,0,0,0],AUTHORITY["EPSG","6156"]],PRIMEM["Greenwich",0,AUTHORITY["EPSG","8901"]],UNIT["degree",0.0174532925199433,AUTHORITY["EPSG","9122"]],AUTHORITY["EPSG","4156"]],PROJECTION["Krovak"],PARAMETER["latitude_of_center",49.5],PARAMETER["longitude_of_center",24.83333333333333],PARAMETER["azimuth",30.28813972222222],PARAMETER["pseudo_standard_parallel_1",78.5],PARAMETER["scale_factor",0.9999],PARAMETER["false_easting",0],PARAMETER["false_northing",0],UNIT["metre",1,AUTHORITY["EPSG","9001"]],AXIS["X",EAST],AXIS["Y",NORTH],AUTHORITY["EPSG","5514"]]
Doporučuju použít tam jiný parametr TOWGS84, a to
[570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56]
převod bude přesnější
------------
Co to znamená "ověřit licenci" ? Zavolat na ministerstvo?
J
On Sun, Jun 22, 2014 at 09:26:16PM +0200, Marián Kyral wrote:
> Takže jedna dobrá zpráva.
> Odepsali mi z helpdesku mze, že WFS opravili. Dále jsem se dověděl, že pro
> BBOX dotazy se musí používat LPIS_FB4_BBOX. Vrstva LPIS_FB4 je zase určena
> na dotazy dle ID půdního bloku.
>
> Takže jsou potřeba dva dotazy:
>
> Jeden pro získání geometrie ID půdního bloku.
>
> [1]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&bbox=-471162.327712,-1120637.409667,-471161.327712,-1120636.409667&SRSNAME=EPSG:102067
> A druhý pro doplňující detaily:
>
> [2]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.9630656&SRSNAME=EPSG:102067
>
> Takže teď už jen trochu času, vyřešit převod souřadnic a ověřit licenci
> (nechce se toho někdo ujmout, ať tam nepíši jen já? :-D ) a můžu to
> zaintegrovat do Traceru.
>
> Marián
>
> Dne 30.5.2014 14:26, Marián Kyral napsal(a):
>
> Souřadnice mi teď těžkou hlavu nedělají. Když už jsem si ujasnil, co je
> co, tak se to nějak udělá. Spíše potřebuji nějak rozjet ten dotaz přes
> bbox. Co jsem našel, tak by měl bohatě stačit nějaký miniaturní bbox.
> Ale prostě to nefunguje. Buď dělám něco blbě, nebo je problém u nich.
>
> Marián
>
> ---------- Původní zpráva ----------
> Od: Jachym Cepicky [3]<jachym.cepicky na gmail.com>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic [4]<talk-cz na openstreetmap.org>
> Datum: 30. 5. 2014 13:59:41
> Předmět: Re: [Talk-cz] pLPIS a WFS - jak na to?
>
> Zkuil jsem nakopnout tu proxy,
>
> [5]https://gist.github.com/jachym/8c33b98a794679bc5de3
>
> Ale tedy že by to nějak zvlášť fungovalo, to nefunguje :-( myslím, že
> jim tam
> něco hnije, ale jistě to říct si netroufám
>
> ještě se tomu zkusím pověnovat
>
> j
>
> On Fri, May 30, 2014 at 09:11:18AM +0200, Marián Kyral wrote:
> > Ahoj,
> >
> > Netušíte někdo, jaký je rozdíl mezi LPIS_FB4 a LPIS_FB4_BBOX? S
> LPIS_FB4
> > mi to vždy vrátí "missing". Teď jsem objevil LPIS_FB4_BBOX a to zase
> končí
> > na krásné ORA chybě níže :-(
> >
> > <FeatureType>
> > <Name>LPIS_FB4</Name>
> > <Title>UcinneFB-obrys</Title>
> > <Abstract>Půdní bloky - účinné (max. 200 záznamů)</Abstract>
> > <DefaultSRS>EPSG:102067</DefaultSRS>
> > <OutputFormats>
> > <Format>text/xml; subtype=gml/3.1.1</Format>
> > </OutputFormats>
> > <ows:WGS84BoundingBox dimensions="2">
> > <ows:LowerCorner>11.6287033481963
> 47.8921430739317</ows:LowerCorner>
> > <ows:UpperCorner>19.2039743450146
> 51.5189483888239</ows:UpperCorner>
> > </ows:WGS84BoundingBox>
> > </FeatureType>
> > <FeatureType>
> > <Name>LPIS_FB4_BBOX</Name>
> > <Title>UcinneFB-obrys</Title>
> > <Abstract>Půdní bloky - účinné (max. 200 záznamů)</Abstract>
> > <DefaultSRS>EPSG:102067</DefaultSRS>
> > <OutputFormats>
> > <Format>text/xml; subtype=gml/3.1.1</Format>
> > </OutputFormats>
> > <ows:WGS84BoundingBox dimensions="2">
> > <ows:LowerCorner>11.6287033481963
> 47.8921430739317</ows:LowerCorner>
> > <ows:UpperCorner>19.2039743450146
> 51.5189483888239</ows:UpperCorner>
> > </ows:WGS84BoundingBox>
> > </FeatureType>
> >
> > $ BBOX="&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40"
> > $ wget -O -
> >
> [6]"http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&${BBOX}&SRSNAME=EPSG:102067"
> > --2014-05-30 08:49:09--
> >
> [7]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40&SRSNAME=EPSG:102067
> > Překládám eagri.cz… 94.199.42.131
> > Navazuje se spojení s eagri.cz|94.199.42.131|:80… spojeno.
> > HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK
> > Délka: neudáno [text/xml]
> > Ukládám do: „STDOUT“
> >
> >
> >
> [<=> &!
> nbsp; ;
> > ] 0 --.-K/s <?xml version="1.0"
> encoding="UTF-8"?>
> > <ows:ExceptionReport
> xmlns:xsi=[8]"http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
> > xmlns:ows=[9]"http://www.opengis.net/ows" version="1.1.0"
> language="en-US"
> > xsi:schemaLocation="[10]http://www.opengis.net/ows
> > [11]http://schemas.opengis.net/ows/1.0.0/owsExceptionReport.xsd">
> > <ows:Exception exceptionCode="mapserv" locator="NoApplicableCode">
> > <ows:ExceptionText>msWFSGetFeature(): WFS server error.
> > ms_error->code not found
> > msOracleSpatialLayerWhichShapes(): OracleSpatial error. Error:
> ORA-29902:
> > při vykonávání rutiny ODCIIndexStart() se vyskytla chyba
> > ORA-13208: vnitřní chyba při vyhodnocování operátoru [window SRID
> does not
> > match layer SRID]
> > ORA-06512: na "MDSYS.SDO_INDEX_METHOD_10I", line 333
> > . Query statement: SELECT rownum, UZIVATEL, ADRESA_UZIVATELE,
> ID_UZ, ICO,
> > ID_FB, CTVEREC, ZKODFB, STAV, PLATNYOD, PLATNYDO, VYMERAM,
> KULTZAKNAZEV,
> > REZIMEZ, ZPUSOBILOST, PRISLUSZA, VYSKA, SVAZITOST, KULTURAOD,
> MAPOVYLIST,
> > MAPOVYLIST5, LHUTAOD, STAV_KOD, VYMZCHU, VYMZCHU1, VYMMKRAS,
> VYMBKARP,
> > VYMMCHU, VYMLFA_HA, VYMLFA_HB, VYMLFA_OA, VYMLFA_OB, VYMLFA_S,
> VYMLFA_SX,
> > VYMLFA_E, PHOVYMER1, KODCILE, VYMNAT_2000, VYMNAT_PTACI,
> VYMNAT_VYZNLOK,
> > ZAUDIT0, GEOMETRY FROM VIEW_MG_LPIS_RFB_WFS WHERE rownum < 51
> AND
> > SDO_FILTER( GEOMETRY, MDSYS.SDO_GEOMETRY(2003, :srid,
> > NULL,MDSYS.SDO_ELEM_INFO_ARRAY(1,1003,3),:ordinates
> ),'querytype=window')
> > = 'TRUE' . Check your data statement.</ows:ExceptionText>
> > </ows:Exception>
> > </ows:ExceptionReport>
> > [
> >
> <=> &n!
> bsp;
> > ] 1 478 --.-K/s za 0s
> >
> > 2014-05-30 08:49:10 (53,4 MB/s) – zapsáno na standardní výstup
> [1478]
> >
> > Marián
>
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing list
> > [12]Talk-cz na openstreetmap.org
> > [13]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
> --
> Jachym Cepicky
> URL: [14]http://les-ejk.cz
> e-mail: jachym.cepicky at gmail com
> PGP: [15]http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp
> @jachymc_______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> [16]Talk-cz na openstreetmap.org
> [17]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> [18]Talk-cz na openstreetmap.org
> [19]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
> References
>
> Visible links
> 1. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&bbox=-471162.327712,-1120637.409667,-471161.327712,-1120636.409667&SRSNAME=EPSG:102067
> 2. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.9630656&SRSNAME=EPSG:102067
> 3. mailto:jachym.cepicky na gmail.com
> 4. mailto:talk-cz na openstreetmap.org
> 5. https://gist.github.com/jachym/8c33b98a794679bc5de3
> 6. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&${BBOX}&SRSNAME=EPSG:102067
> 7. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40&SRSNAME=EPSG:102067
> 8. http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance
> 9. http://www.opengis.net/ows
> 10. http://www.opengis.net/ows
> 11. http://schemas.opengis.net/ows/1.0.0/owsExceptionReport.xsd
> 12. mailto:Talk-cz na openstreetmap.org
> 13. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> 14. http://les-ejk.cz/
> 15. http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp
> 16. mailto:Talk-cz na openstreetmap.org
> 17. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> 18. mailto:Talk-cz na openstreetmap.org
> 19. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
Jachym Cepicky
URL: http://les-ejk.cz
e-mail: jachym.cepicky at gmail com
PGP: http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp
@jachymc
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: signature.asc
Type: application/pgp-signature
Size: 181 bytes
Desc: Digital signature
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20140623/3a9b21ec/attachment.sig>
Další informace o konferenci talk-cz