[Talk-cz] pLPIS a WFS - jak na to?
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pondělí Červen 23 19:29:40 UTC 2014
Dne 23.6.2014 09:25, Jachym Cepicky napsal(a):
> S převodem souřadnic můžu pomoct, ale asi to vyhoří na platformě (funguju na
> python/c, ne java)
No já umím s pythonem zhruba stejně jako s javou. Něco jsem v tom
napsal, ale ani jeden jazyk nepoužívám denně. Ale to není problém,
většina jazyků si je podobná. Všude jsou proměnné a cykly ;-)
> popis pro jst je popsán tady: http://docs.geotools.org/stable/userguide/library/api/jts.html#transform
>
> Nevím, jestli máte ve vaší verzi správně zadefinovanýho Křováka - EPSG:102067
> nebo EPSG:5514 (podle verze geotools)
>
> Na http://epsg.io/102067 a http://epsg.io/5514 se dají sehnat definice pro
> GeoServer (který by měl být s geotools kompatibilní. Zejména 5514 vypadá
> nadějně:
>
>
> 5514=PROJCS["S-JTSK / Krovak East North",GEOGCS["S-JTSK",DATUM["System_Jednotne_Trigonometricke_Site_Katastralni",SPHEROID["Bessel 1841",6377397.155,299.1528128,AUTHORITY["EPSG","7004"]],TOWGS84[589,76,480,0,0,0,0],AUTHORITY["EPSG","6156"]],PRIMEM["Greenwich",0,AUTHORITY["EPSG","8901"]],UNIT["degree",0.0174532925199433,AUTHORITY["EPSG","9122"]],AUTHORITY["EPSG","4156"]],PROJECTION["Krovak"],PARAMETER["latitude_of_center",49.5],PARAMETER["longitude_of_center",24.83333333333333],PARAMETER["azimuth",30.28813972222222],PARAMETER["pseudo_standard_parallel_1",78.5],PARAMETER["scale_factor",0.9999],PARAMETER["false_easting",0],PARAMETER["false_northing",0],UNIT["metre",1,AUTHORITY["EPSG","9001"]],AXIS["X",EAST],AXIS["Y",NORTH],AUTHORITY["EPSG","5514"]]
>
>
> Doporučuju použít tam jiný parametr TOWGS84, a to
> [570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56]
>
> převod bude přesnější
Díky za popis. Pokusím se to pochopit. Ale možná bych ještě počkal,
třeba to nebude potřeba. Nevím jak to je s tou žádostí o přidání WGS84
transformace (jestli teda nějaká žádost byla odeslána). Na tu žádost
ohledně nefunkční WFS jsem dostal první odpověď až po cca třech týdnech
s tím, že to bylo vyřešeno. Takže jistá možnost tu je. Jen neznám
podrobnosti.
> ------------
>
> Co to znamená "ověřit licenci" ? Zavolat na ministerstvo?
Jestli tam někoho znáš ;-)
Pokud se shodneme, že toto:
> ... Podle příručky pro ovládání
> http://eagri.cz/public/web/file/2091/_120420_PZ_2012_03_UG_pLPIS.pdf
> se jedná o "veřejný seznam z evidence využití půdy" - str. 4. A
> pokud jde o stažení dat pře email, tak na str. 17 je následující text
> "Export je volně přístupný z prostředí internetu. Aplikace
> exportují veřejná data, právo použít tento export má každý
> uživatel aplikace."...
> http://permalink.gmane.org/gmane.comp.gis.openstreetmap.region.cz/9331
se vztahuje i na WFS a není to v rozporu s licencí OSM, tak mi to stačí.
Ovšem v příručce k WMS a WFS službám [1] se mluví pouze o prohlížení:
> Ministerstvo zemědělství poskytuje bezplatný přístup ke svým
> vybraným prostorovým datům přes
> WMS a WFS služby. Data jsou poskytována pro území celé České
> republiky a jsou dostupná zdarma.
> Uživatelé mají takto přístup k datům MZE a mohou si je zobrazit
> přes URL adresu, či v GIS prohlížeči
> (např. Quantum GIS).
[1]
http://eagri.cz/public/web/mze/farmar/LPIS/uzivatelske-prirucky/wms-sluzby/prirucka-pro-pouziti-wms-a-wfs-sluzeb.html
Marián
> J
>
>
> On Sun, Jun 22, 2014 at 09:26:16PM +0200, Marián Kyral wrote:
>> Takže jedna dobrá zpráva.
>> Odepsali mi z helpdesku mze, že WFS opravili. Dále jsem se dověděl, že pro
>> BBOX dotazy se musí používat LPIS_FB4_BBOX. Vrstva LPIS_FB4 je zase určena
>> na dotazy dle ID půdního bloku.
>>
>> Takže jsou potřeba dva dotazy:
>>
>> Jeden pro získání geometrie ID půdního bloku.
>>
>> [1]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&bbox=-471162.327712,-1120637.409667,-471161.327712,-1120636.409667&SRSNAME=EPSG:102067
>> A druhý pro doplňující detaily:
>>
>> [2]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.9630656&SRSNAME=EPSG:102067
>>
>> Takže teď už jen trochu času, vyřešit převod souřadnic a ověřit licenci
>> (nechce se toho někdo ujmout, ať tam nepíši jen já? :-D ) a můžu to
>> zaintegrovat do Traceru.
>>
>> Marián
>>
>> Dne 30.5.2014 14:26, Marián Kyral napsal(a):
>>
>> Souřadnice mi teď těžkou hlavu nedělají. Když už jsem si ujasnil, co je
>> co, tak se to nějak udělá. Spíše potřebuji nějak rozjet ten dotaz přes
>> bbox. Co jsem našel, tak by měl bohatě stačit nějaký miniaturní bbox.
>> Ale prostě to nefunguje. Buď dělám něco blbě, nebo je problém u nich.
>>
>> Marián
>>
>> ---------- Původní zpráva ----------
>> Od: Jachym Cepicky [3]<jachym.cepicky na gmail.com>
>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic [4]<talk-cz na openstreetmap.org>
>> Datum: 30. 5. 2014 13:59:41
>> Předmět: Re: [Talk-cz] pLPIS a WFS - jak na to?
>>
>> Zkuil jsem nakopnout tu proxy,
>>
>> [5]https://gist.github.com/jachym/8c33b98a794679bc5de3
>>
>> Ale tedy že by to nějak zvlášť fungovalo, to nefunguje :-( myslím, že
>> jim tam
>> něco hnije, ale jistě to říct si netroufám
>>
>> ještě se tomu zkusím pověnovat
>>
>> j
>>
>> On Fri, May 30, 2014 at 09:11:18AM +0200, Marián Kyral wrote:
>> > Ahoj,
>> >
>> > Netušíte někdo, jaký je rozdíl mezi LPIS_FB4 a LPIS_FB4_BBOX? S
>> LPIS_FB4
>> > mi to vždy vrátí "missing". Teď jsem objevil LPIS_FB4_BBOX a to zase
>> končí
>> > na krásné ORA chybě níže :-(
>> >
>> > <FeatureType>
>> > <Name>LPIS_FB4</Name>
>> > <Title>UcinneFB-obrys</Title>
>> > <Abstract>Půdní bloky - účinné (max. 200 záznamů)</Abstract>
>> > <DefaultSRS>EPSG:102067</DefaultSRS>
>> > <OutputFormats>
>> > <Format>text/xml; subtype=gml/3.1.1</Format>
>> > </OutputFormats>
>> > <ows:WGS84BoundingBox dimensions="2">
>> > <ows:LowerCorner>11.6287033481963
>> 47.8921430739317</ows:LowerCorner>
>> > <ows:UpperCorner>19.2039743450146
>> 51.5189483888239</ows:UpperCorner>
>> > </ows:WGS84BoundingBox>
>> > </FeatureType>
>> > <FeatureType>
>> > <Name>LPIS_FB4_BBOX</Name>
>> > <Title>UcinneFB-obrys</Title>
>> > <Abstract>Půdní bloky - účinné (max. 200 záznamů)</Abstract>
>> > <DefaultSRS>EPSG:102067</DefaultSRS>
>> > <OutputFormats>
>> > <Format>text/xml; subtype=gml/3.1.1</Format>
>> > </OutputFormats>
>> > <ows:WGS84BoundingBox dimensions="2">
>> > <ows:LowerCorner>11.6287033481963
>> 47.8921430739317</ows:LowerCorner>
>> > <ows:UpperCorner>19.2039743450146
>> 51.5189483888239</ows:UpperCorner>
>> > </ows:WGS84BoundingBox>
>> > </FeatureType>
>> >
>> > $ BBOX="&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40"
>> > $ wget -O -
>> >
>> [6]"http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&${BBOX}&SRSNAME=EPSG:102067"
>> > --2014-05-30 08:49:09--
>> >
>> [7]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40&SRSNAME=EPSG:102067
>> > Překládám eagri.cz… 94.199.42.131
>> > Navazuje se spojení s eagri.cz|94.199.42.131|:80… spojeno.
>> > HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK
>> > Délka: neudáno [text/xml]
>> > Ukládám do: „STDOUT“
>> >
>> >
>> >
>> [<=> &!
>> nbsp; ;
>> > ] 0 --.-K/s <?xml version="1.0"
>> encoding="UTF-8"?>
>> > <ows:ExceptionReport
>> xmlns:xsi=[8]"http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
>> > xmlns:ows=[9]"http://www.opengis.net/ows" version="1.1.0"
>> language="en-US"
>> > xsi:schemaLocation="[10]http://www.opengis.net/ows
>> > [11]http://schemas.opengis.net/ows/1.0.0/owsExceptionReport.xsd">
>> > <ows:Exception exceptionCode="mapserv" locator="NoApplicableCode">
>> > <ows:ExceptionText>msWFSGetFeature(): WFS server error.
>> > ms_error->code not found
>> > msOracleSpatialLayerWhichShapes(): OracleSpatial error. Error:
>> ORA-29902:
>> > při vykonávání rutiny ODCIIndexStart() se vyskytla chyba
>> > ORA-13208: vnitřní chyba při vyhodnocování operátoru [window SRID
>> does not
>> > match layer SRID]
>> > ORA-06512: na "MDSYS.SDO_INDEX_METHOD_10I", line 333
>> > . Query statement: SELECT rownum, UZIVATEL, ADRESA_UZIVATELE,
>> ID_UZ, ICO,
>> > ID_FB, CTVEREC, ZKODFB, STAV, PLATNYOD, PLATNYDO, VYMERAM,
>> KULTZAKNAZEV,
>> > REZIMEZ, ZPUSOBILOST, PRISLUSZA, VYSKA, SVAZITOST, KULTURAOD,
>> MAPOVYLIST,
>> > MAPOVYLIST5, LHUTAOD, STAV_KOD, VYMZCHU, VYMZCHU1, VYMMKRAS,
>> VYMBKARP,
>> > VYMMCHU, VYMLFA_HA, VYMLFA_HB, VYMLFA_OA, VYMLFA_OB, VYMLFA_S,
>> VYMLFA_SX,
>> > VYMLFA_E, PHOVYMER1, KODCILE, VYMNAT_2000, VYMNAT_PTACI,
>> VYMNAT_VYZNLOK,
>> > ZAUDIT0, GEOMETRY FROM VIEW_MG_LPIS_RFB_WFS WHERE rownum < 51
>> AND
>> > SDO_FILTER( GEOMETRY, MDSYS.SDO_GEOMETRY(2003, :srid,
>> > NULL,MDSYS.SDO_ELEM_INFO_ARRAY(1,1003,3),:ordinates
>> ),'querytype=window')
>> > = 'TRUE' . Check your data statement.</ows:ExceptionText>
>> > </ows:Exception>
>> > </ows:ExceptionReport>
>> > [
>> >
>> <=> &n!
>> bsp;
>> > ] 1 478 --.-K/s za 0s
>> >
>> > 2014-05-30 08:49:10 (53,4 MB/s) – zapsáno na standardní výstup
>> [1478]
>> >
>> > Marián
>>
>> > _______________________________________________
>> > Talk-cz mailing list
>> > [12]Talk-cz na openstreetmap.org
>> > [13]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>> --
>> Jachym Cepicky
>> URL: [14]http://les-ejk.cz
>> e-mail: jachym.cepicky at gmail com
>> PGP: [15]http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp
>> @jachymc_______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> [16]Talk-cz na openstreetmap.org
>> [17]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> [18]Talk-cz na openstreetmap.org
>> [19]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>> References
>>
>> Visible links
>> 1. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&bbox=-471162.327712,-1120637.409667,-471161.327712,-1120636.409667&SRSNAME=EPSG:102067
>> 2. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.9630656&SRSNAME=EPSG:102067
>> 3. mailto:jachym.cepicky na gmail.com
>> 4. mailto:talk-cz na openstreetmap.org
>> 5. https://gist.github.com/jachym/8c33b98a794679bc5de3
>> 6. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&${BBOX}&SRSNAME=EPSG:102067
>> 7. http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40&SRSNAME=EPSG:102067
>> 8. http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance
>> 9. http://www.opengis.net/ows
>> 10. http://www.opengis.net/ows
>> 11. http://schemas.opengis.net/ows/1.0.0/owsExceptionReport.xsd
>> 12. mailto:Talk-cz na openstreetmap.org
>> 13. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> 14. http://les-ejk.cz/
>> 15. http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp
>> 16. mailto:Talk-cz na openstreetmap.org
>> 17. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> 18. mailto:Talk-cz na openstreetmap.org
>> 19. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20140623/e5e8a399/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz