[Talk-cz] Úvaha o poloze adresního bodu (co PŘESNĚ je definiční bod?)
Petr Vejsada
osm na propsychology.cz
Neděle Červen 29 18:13:07 UTC 2014
Dne Ne 29. června 2014 12:58:26, Petr Vejsada napsal(a):
Tak, folks, je to nakódováno, funguje to naprosto perfektně.
Zbývá ošetřit případ, kdy adresní bod sedí na nějakém shopu či hospodě a bot
usoudí, že by měl změnit souřadnice. V tomto případě bych volil cestu sundat
adresní tagy ze shopu a bod vytvořit nový.
V souvislosti s tím se nabízí otázka, zda to nedělat rovnou a všude - tedy
když bude adresa na man_made, historic, shop, amenity, (... co dalšího?), tak
jí odstranit a udělat samostatný bod. Další varianta - dělat to i v případě,
že adresa je na cestě (budova) nebo dokonce na relaci.
Škoda, že jsme toto nevymysleli hned na začátku; to by bylo ušetřené práce.
Ono to totiž řeší prakticky všechny situace. Špatně umístěný bod v OSM, špatně
umístěné adresní místo v RUIAN, když je AM daleko od SO a dokonce i to, když
polygon SO je úplně jinde, než má být.
Jediné, co to neřeší, je duch uvnitř budovy/zdvojené adresní body, protože
není jak poznat, který je skutečný a který ne.
Nedá mi to, abych neukázal obrázek, jak bot srovnal špatně umístěné adresy:
http://pedro.poloha.net/osm/josm.png
Jediné mírné riziko vidím v tom, že tento režim zlikviduje z daného polygonu
vše, co má nějakou adresu (přesněji zlikviduje jen ty adresní tagy) a není to
v RUIAN. V praxi to bude, myslím, výjimečná věc. v RUIAN spíš leccos přebývá
než že by chybělo.
Statistiky pokusného běhu - obec Plzeň:
count | kdesevzal
-------+-----------
18740 | 1 - bod je umístěn správně, do 0.5m od hranic SO a definiční
bod SO je v pořádku, tedy není nikde mimo. Zůstávají souřadnice z OSM
274 | 2 - SO nemá hranice, adresa je do 3 metrů od definičního bodu,
zůstavají souřadnice z OSM
6124 | 4 - souřadnice se vzaly z geometrie adresního bodu z RUIAN -
adresní bod v RUIAN leží do vzdálenosti 0.5m od hranic SO a definiční bod SO je
v pořádku
197 | 5 - souřadnice se vzaly z geometrie AM. SO nemá hranice,
geometrie AM v RUIAN lezi do 3m od definicniho bodu.
94 | 6 - Souřadnice se vzaly ze st_centroidu hranic SO. Definiční
bod SO je v pořádku. Pravděpodobně geometrie AM buď chybí nebo je AM v RUIAN
ustřeleno někam daleko
135 | 7 - souřadnice se vzaly z definičního bodu SO, protože vše
předtím selhalo.
1 | 8 - všechno selhalo, souřadnice se berou z OSM (pokud jsou)
15 | <NULL> - souřadnice nejsou relevantní, adresa je na cestě nebo
relaci.
V Plzni se bot chystá zlikvidovat 503 adresních entit. Namátková kontrola
neodhalila žádnou chybu.
Také ještě trochu si pohrát s konstantami, možná by šla tolerovat větší
vzdálenost od SO než je 0.5m.
Ta stejná statistika s rozlišením, zda se AM nově vytváří (true) nebo zda už v
OSM bylo (false):
count | nove_vytvoreny_bod | kdesevzal
-------+--------------------+-----------
18740 | f | 1
274 | f | 2
5682 | f | 4
442 | t | 4
168 | f | 5
29 | t | 5
85 | f | 6
9 | t | 6
78 | f | 7
57 | t | 7
1 | t | 8
15 | f |
(12 řádek)
Tak co kdo na to?
--
Petr
> Ahoj,
>
> právě mě přestává bavit přesouvat tisíce adresních bodů, které jsou posunuty
> o 3 domy vedle. Uvažuji o něčem, co by mělo mělo zbytek importu výrazně
> urychlit.
...
Další informace o konferenci talk-cz