[Talk-cz] oprava relace 25469
Petr Vejsada
osm na propsychology.cz
Středa Září 17 10:08:43 UTC 2014
Ahoj,
On Wed, Sep 17, 2014 at 09:34:42AM +0200, Marián Kyral wrote:
musíme si říct, co přesně se má udělat.
"Najít všechny polygony, které mají landuse=forest a jsou členy relace typu
multipolygon jako outer. Odebrat tagy landuse a source tomuto polygonu a dát
je na popsanou relaci."
Jo?
Co mě napadá za možné problémy:
- polygon bude součástí více než jednoho multipolygonu jako outer
- polygon bude mít více než 2000 bodů (nejsem si jistý, jestli je to možné,
ale myslím, že ano - že dříve cesty mohly být delší)
- co s ostatními tagy na cestě? (jinými než landuse)? Asi ponechat
- co když relace už tag landuse bude mít (třeba úplně jiný)? nutno řešit
člověkem
a hlavní otázka - stojí to za to? mohla by to být nezanedbatelná porce dat.
Však vidíme, jaké porce jsou teď ty zemědělské půdy
--
Petr
>
>
> ---------- Původní zpráva ----------
> Od: Martin Švec - OSM <osm na maatts.cz>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
> Datum: 17. 9. 2014 2:34:44
> Předmět: Re: [Talk-cz] oprava relace 25469
>
> "Ahoj,
>
> >> A ještě jedna věc. Neměl by být ten tag landuse=forest na relaci?
>
> ten problém je IMHO obecnější. Co jsem si všiml, multipolygony lesů se
> source=uhul:wms mají tagovanou pouze outer cestu a relace tagovaná není. Jak
> se teď hrabe do velkých ploch díky LPISu, je to náchylné k chybám. Mě se od
> víkendu podařilo běžným postupem rozbít už dva rozsáhlé lesy na různých
> místech republiky. Z jednoho vzniklo parkoviště kvůli starším nesmyslům v
> tagování členů relace. A druhý les zmizel úplně, protože jsem rozdělil
> vnější cestu na víc úseků kvůli limitu uzlů. Což bez tagu
> na relaci např. JOSM už neinterpretoval jako les.
>
> Nešlo by ty lesní multipolygony nějak hromadně vyhledat v databázi a
> přesunout landuse=forest z outer cesty na relaci?
> "
>
>
>
> No mělo by to jít vyhledat přes overpass api [1]. Ale nějak se mi to nedaří
> :-( Padá mi to na timeout. [2]
>
>
> Druhá možnost je přes sql z databáze Petra Vejsady. Možná zkusím večer.
>
>
>
>
>
> [1] https://help.openstreetmap.org/questions/35225/overpass-query-only-outer
> -ways-of-multipolygon
>
> [2] http://overpass-turbo.eu/s/552
>
>
>
>
> Marián
>
>
>
> "
> Martin
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz