[Talk-cz] Zeleznice CR
Lukas Kohout
luko na luko.name
Sobota Prosinec 19 18:00:59 UTC 2015
Seznam přejezdů: http://www.szdc.cz/web/prejezdy/seznam-prejezdu-szdc.html
LuKo
On 19.12.2015 18:12, Libor Skala wrote:
> Prejezdy jsou na webu SZDC, odkaz dohledem zítra na počítači.
>
> 19. prosince 2015 17:35:09 CET, jzvc <jzvc na tpfree.net> napsal:
>
> Hou hou hou ... ;D
>
> Lehce predvanocni info. Pokud muj poznamnicek nelze, tak jsem prave
> dokoncil rekneme revizi zeleznicnich trati po cele CR.
>
> Snazil jsem se zmapovat, pripadne maximalne zpresnit kazdou kolej co je
> kde k nalezni pripadne i takove, ktere uz jsou k nalezeni jen pri
> peclivem patrani (ruzne zbytky trati), pokud jsem na takove narazil.
> Vzhledem k budovatelske (a destrukcni) cinnosti, ktera v poslednich
> letech na nasich tratich probiha, nemusi zmapovany stav uplne vsude
> odpovidat stavu aktualnimu (tyce se nekterych stanic, kde probiha
> prestavba kolejiste ...). Zmapoval jsem (pokud to slo) i takove useky,
> ktere jsou viditelne jen za prihodnych podminek (=sucho) na dne nasich
> prehrad (kuprikladu myslim, ze aktualne zajimava muze byt prochazka po
> ose byvale trati v okoli prechrady Sance).
>
> Snazil jsem se zaroven oznacit vsechny zeleznicni prejezdy, a nalezite
>
> je ocislovat, coz, jako tradicne, narazilo na bordelismus a defakto
> neexistenci dostatecne kompletniho a kvalitniho zdroje. Presto by drtiva
> vetsina prejezdu na provozovanych tratich mela mit cislovani. S vleckami
> je to horsi, a prumyslove arealy nevim kde vzit (cislovan by dle
> legislativy mel byt kazdy prejezd). Pokud by nekdo vedel kde pripadne
> vzit nejaka data, sem snimi.
>
> Tady bych mozna nadhodil tema k diskusi, jak, pripadne zda, znacit
> neoficialni prechody pres trat => na miste je zcela zjevne cily provoz,
> je videt vyslapana pesina, ale prechod neni nijak upraven ani oznacen.
> Da se tudiz zaroven rict, ze to neni prechod v zadnem pripade bezpecny.
>
> Stejne tak jsem se snazil zmapovat vsemozne mosty nebo propustky, ovsem
> to by taktez chtelo nejaky lepsi zdroj nez nekdy pomerne tragickou fotomapu.
>
> Zaznamenal jsem, ze [https://www.openstreetmap.org/user/mice] mapuje
> rychlostni omezeni na tratich.
>
> ***
>
> Na co jsem obcas narazel byly dva faktory.
>
> Mapovani podle BINGu. Ten nam doslova byl cert dluzen. Skoro bych rek,
> ze to byla zcela planovana a umyslna sabotaz. Nekterym maperum ani
> neprijde divne, ze trat (silnice, ...) vede nekomu obyvakem.
>
> Souose vedeni ploch - pole, louky, obytne zony... je to velmi iritujici,
> kdyz pak nekdo dalsi potrebuje way upravit/rozdelit...
>
> ***
>
> Dalsi smery co se tyce mapovani zeleznic by asi mohly byti nasledujici:
>
> Tzv "nove" schema znaceni stanic a zastavek. Bohuzel, presto ze je v
> platnosti uz peknych par patku (Vote end: 2011-04-20), tak reneder
> mainpage osm jej uspesne a zcela ignoruje.
>
> Zeleznicni navestidla - pekny priklad je treba Nemecko. Netusim ovsem
> kde vzit data.
>
> ***
>
> Pokud nekdo mate nejaky dalsi namet, pripominky tak sem snimi. Az bude k
> dispozici celorepublikove podklad v takove kvalitce, jako tu byly
> nedavno odkazovany fotky z Prahy, tak muzeme zacit tagovat jednotlive
> prazce ;D.
>
>
> ------------------------------------------------------------------------
>
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
> -- S pozdravem Libor Skala Odesláno z telefonu s Androidem pomocí
> pošty K-9 Mail.
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20151219/5739e4dd/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz