[Talk-cz] Mapování MHD (Hodonín)
Marek Chlup
mara na chlup.net
Čtvrtek Březen 19 20:35:34 UTC 2015
Ahoj.
On Thu, Mar 19, 2015 at 09:04:57PM +0100, jzvc wrote:
> ...
> Druha cast je pak o tom, ze rozdeluje kruhac prave a jen z tohoto
> duvodu, coz je hola pitomost.
> ...
Rozumím tomu dobře, že připouštíš, že kruháč se může skládat z více
cest? Odmítáš tedy jeho dělení například "jen" kvůli datování veřejné
dopravy? Rozumím tomu dobře?
Jinak bylo zde již uvedeno, že česká wiki dává možnost kruháč poskládaný
z více cest (alespoň tak to interpretuji, jelikož je tam ikona jak
uzavřené cesty [Closed way] tak otevřené [Way]). V angličtině nejsem
kovaný, ale i zde mám na wiki pocit, že kruháč nemusí být uzavřená cesta
(i když faktem je, že ikona zde uvedená je jen [Closed way]).
Pro algoritmy navigací nevidím zásadní problém v rozpoznání kruháče z
více cest pokud jsou cesty dobře označeny junction=roundabout a
dohromady tvoří "kruh". Pro hlášení na které odbočce vyjet z kruháče, se
navigace nemusí ani zabývat tím, zda to ten kruh tvoří - prostě počítá
vycházející cesty "napravo", které nemají junction=roundabout až k té co
není junction=roundabout a vede tam plánovaná cesta. Pro zobrazení
náčrtu kruháče již se tím zabývat musí.
Znáš nějakou konkrétní navigaci, která si s tím neporadí správně?
Ahoj
Marek
Další informace o konferenci talk-cz