[Talk-cz] Pomocny rozcestnik
Petr Vozdecký
vop na seznam.cz
Pondělí Duben 4 12:55:26 UTC 2016
(z drivejsi diskuse cilene odbocuji samostatne tema)
Mirku,
Tvoje poznamka otevrela pripadnou diskusi ke specifickemu "problemu" - v
terenu se nachazi dost "pomocnych smerovek", presne jako ve tvem pripade u
nadrazi Bakov nad Jizerou http://openstreetmap.cz/#map=20/50.47161/14.92327&
layers=kKG
V uvedenem pripade je pred budovou nadrazi pomocna smerovka "K vychodisti
turistickych tras 50 m ->" (bez uvedeni barvy a bez znaceni v terenu). O
tech 50 m dale je "klasicky" rozcestnik a dle mapy nekde vedle (coz je s
podivem, cekal bych to na rozcestniku) je sipka "<- Bakov n. J. (nadrazi) 50
m".
Pokud je mapovani presne dle faktickeho stavu v terenu, jsou na 100m 3
"rozcestniky", z toho ale dva "pomocne", ktere nemaji v terenu zadnou
znacku. Nabizi se tedy otazka, zda tyto "pomocne" rozcestniky netagovat
zvlastni znackou pro to, aby napr. mohly byt vykreslovany odlisnym zpusobem
(jina/mensi znacka, jen pri vetsim priblizeni apod.). Mj. prave proto, ze
vlastne nejde o rozcestniky...
vop
BTW: Diky za skladane fotografie (kdyz neni mozne dostat cely rozcestnik do
1 snimku, je to lepsi nez "x" snimku), viz nedaleky MB192 Bakov nad Jizerou,
Podhradi
---------- Původní zpráva ----------
Od: Mirek Dlask <dlask.m na gmail.com>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 3. 4. 2016 19:35:21
Předmět: Re: [Talk-cz] Podivny rozcestnik
"
Ahoj,
vyloučím-li možnost hodit si korunou, můžeš se podívat u turistů.
http://trasy.kct.cz/(http://trasy.kct.cz/)
Nevím jestli to není vykrádání ...
Proto se řídím pravidlem, že platí novější.
Osobně dávám každý rozcestník samostatně a zůstává tam pokud to někdo
nezmění.
Například
http://openstreetmap.cz/#map=17/50.47047/14.92050&layers=kKG
(http://openstreetmap.cz/#map=17/50.47047/14.92050&layers=kKG)
Mirek
Dne 3. dubna 2016 19:07 Miroslav Suchý <miroslav na suchy.cz
(mailto:miroslav na suchy.cz)> napsal(a):
"Dneska jsem odlovil podivny rozcestnik.
http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/20160402_111445_HDR-1.jpg
(http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/20160402_111445_HDR-1.jpg)
By me zajimalo co mam napsat do ref= ?
Zda se SY009 je rozcestnik co je o 300m dal a SY033 vznikl nedavno a
nektere cedulky presunuli ze SY009.
http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/20160402_112032-1.jpg
(http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/20160402_112032-1.jpg)
Navic druha cast toho rozcestniku SY033
http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/20160402_111427-1.jpg
(http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/20160402_111427-1.jpg)
(na ceduli uvedeno stare SY009)
Obe ty smerovky jsou sice vedene jako jeden, ale kazda je na jine strane
silnice a je mezi nimi tak 15 metru.
Takze krome toho ref= by mne zajimalo jestli je mam zakreslit jako jeden
rozcestnik (kde?) nebo jako dva rozcestniky.
Cela situace je zde:
http://openstreetmap.cz/#map=18/49.71122/16.11914&layers=kKG
(http://openstreetmap.cz/#map=18/49.71122/16.11914&layers=kKG)
Mirek
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160404/9726e8df/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz