[Talk-cz] Polygon generator
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Březen 3 08:19:42 UTC 2016
Tak s overpass query vždycky hodně bojuji. Hodně pomáhá google.
Dostal jsem se sem:
{{nominatimArea:"Czech Republic"}}
(._; )->.boundaryarea;
relation(area.boundaryarea)
["boundary"="administrative"]
["admin_level"="4"] -> .relation;
relation(r.relation:"subarea")["type"="boundary"];
(._;>;);out meta;
http://overpass-turbo.eu/s/eKT
Ale netuším, proč tam vždycky narve kousek Polska :-(
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Pavel Dobes <konference na lnx.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 2. 3. 2016 22:41:31
Předmět: Re: [Talk-cz] Polygon generator
"
No ja si to trochu upravil na
{{nominatimArea:"Czech Republic"}}
(._; )->.boundaryarea;
relation(area.boundaryarea)["boundary"="administrative"]
["admin_level"="4"];
(._;>;);out meta;
Asi mam neco spatne. http://overpass-turbo.eu/s/eKq
(http://overpass-turbo.eu/s/eKq) Ale jak vybrat jen oblast uvnitr, to
nevim...
Dne 2. března 2016 21:27 Marián Kyral <mkyral na email.cz
(mailto:mkyral na email.cz)> napsal(a):
"
Ahoj,
nevím, jestli tomu rozumím správně, ale k tomu seznamu relací:
Když si vezmu Českou republiku: http://www.openstreetmap.org/relation/51684
(http://www.openstreetmap.org/relation/51684) tak součástí relace jsou i
další relace s rolí "subarea"
* Relace Severozápad (435516)
(http://www.openstreetmap.org/relation/435516) jako subarea
* Relace Jihozápad (435511)(http://www.openstreetmap.org/relation/435511)
jako subarea
* Relace Střední Čechy (435515)
(http://www.openstreetmap.org/relation/435515) jako subarea
* Relace Praha (435541)(http://www.openstreetmap.org/relation/435541)
jako subarea
* Relace Severovýchod (435513)
(http://www.openstreetmap.org/relation/435513) jako subarea
* Relace Jihovýchod (435510)
(http://www.openstreetmap.org/relation/435510) jako subarea
* Relace Střední Morava (435508)
(http://www.openstreetmap.org/relation/435508) jako subarea
* Relace Moravskoslezsko (435512)
(http://www.openstreetmap.org/relation/435512) jako subarea
Když si na některou kliknu, tato má taky členy "subarea"
* Relace Ústecký kraj (442452)
(http://www.openstreetmap.org/relation/442452) jako subarea
* Relace Karlovarský kraj (442314)
(http://www.openstreetmap.org/relation/442314) jako subarea
A tak dále:
* Relace okres Cheb (441990)
(http://www.openstreetmap.org/relation/441990) jako subarea
* Relace okres Sokolov (442313)
(http://www.openstreetmap.org/relation/442313) jako subarea
* Relace okres Karlovy Vary (440798)
(http://www.openstreetmap.org/relation/440798) jako subarea
* Relace Karlovy Vary (439482)
(http://www.openstreetmap.org/relation/439482) jako subarea
* Relace Nejdek (439476)(http://www.openstreetmap.org/relation/439476)
jako subarea
* Relace Nová Role (439475)(http://www.openstreetmap.org/relation/439475)
jako subarea
* Relace Toužim (439519)(http://www.openstreetmap.org/relation/439519)
jako subarea
* Relace Žlutice (439517)(http://www.openstreetmap.org/relation/439517)
jako subarea
* Relace Bochov (439490)(http://www.openstreetmap.org/relation/439490)
jako subarea
* Relace Hroznětín (439468)(http://www.openstreetmap.org/relation/439468)
jako subarea
* ...
Takhle ti stačí jen znát číslo relace dané země a z té si pak už vytáhnout
úroveň, která tě zajímá.
A jak tak přemýšlím, pro overpass turbo ani není potřeba znát přesné číslo
relace, dá se použít název.
Třeba nějak takto: (krajská města v ČR)
{{nominatimArea:"Czech Republic"}}
(._; )->.boundaryarea;
node(area.boundaryarea)[place=city];
(._;>;);out meta;
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Pavel Dobes <konference na lnx.cz(mailto:konference na lnx.cz)>
Komu: talk-cz na openstreetmap.org(mailto:talk-cz na openstreetmap.org)
Datum: 2. 3. 2016 20:56:29
Předmět: [Talk-cz] Polygon generator
"
Zdravim,
pro Geoget (program na spravu kesek) jsem si napsal https://github.com/
PavelD/Osm2GGpoly(https://github.com/PavelD/Osm2GGpoly) - script, ktery by
mel vygenerovat adresare s polygonsma, ktere jsou pouzit v Geogetu.
V adresari data je zpracovano par statu, aby si nahodny nalezce udelal
predstavu, jak by mel script fungovat.
Script samotny ma nekolik much:
- seznam relaci se musi predpripravit rucne
- polygony jsou pro ucely Geogetu moc podrobne
- neni jeste pridana kontrola, ktera by stahla pripadne pouze zmenene
polygony
- pokud by nesel vytvorit polygon protoze je napriklad neuzavreny, neni
nikde error handling (proto stahuju i html soubory, ve kterych to pripadne
najdu)
Potreboval bych nekoho, kdo se podiva na soucasny script a poradi jak to
delat lepe, treba s mensim zatizenim pro servery, ze kterych stahuji a tak.
Vyjmenovane problemy jsem se jiz snazil nejak vyresit svepomoci, ale bez
valneho vysledku:
* Na http://overpass-turbo.eu/(http://overpass-turbo.eu/) jsem zkousel
stahnout administrativni hranice nejak globalne vyfiltrovane pro dany stat a
dany admin_level, ale bez uspechu... Nicmene polygony pro JOSM, ve kterem
rucne vybiram relace z vyznacene casti mapy jsou stahnovat dobre.
* Polygony stahuji z http://polygons.openstreetmap.fr/index.py
(http://polygons.openstreetmap.fr/index.py) a tam je funkce na zjednoduseni,
ale netusim, jestli se provadi na urovni cest a nebo na urovni exportovaneho
polygonu. Pokud na urovni cest, tak bu byla sance, ze 2 sousedni takto
upravene polygony se neprekrivaji a tim se daji pouzit i pro ucely geogetu,
ale jak to jednoduse zjistit...
* update zatim neresim, pokud adrear s exportovanymi polygony existuje, tak
se cely preskoci (i kdyby byl prazdny).
Script beha pod linuxem a potrebuje ke svemu behu nainstalovane recode a
wget. Zbytek byl ze std instalace. A jeste poznamka k cat-u, ktery se tam
pouziva i kdyz je zbytecny. To prepisu, ale presmerovani, ktere jsem
pouzival na prizkazove radce, kde jsem to ladil me v $( ) nefungovalo, tak
jsem ho (prozatim) naradil cat-em (nejrychlejsi a docasne reseni) ;)
Predem diky za odpovedi.
Pavel
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160303/8572ea91/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz