[Talk-cz] Kvartální pivo Praha - zápis
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Září 8 18:10:17 UTC 2016
Dík za zápis.
V návaznosti na diskuzi o pivovarech jsem vytvořil patch, který pro landuse=
industrial přidá volby industrial=*. https://josm.openstreetmap.de/ticket/
13594
Pokud bude akceptováno a až to Dalibor přeloží do češtiny, tak bude možné
rychle a jednoduše tagovat i ty pivovary ;-)
Jak je to teď v iD (jestli vůbec), to netuším.
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Mikoláš Štrajt <strajt9 na seznam.cz>
Komu: talk-cz na openstreetmap.org
Datum: 8. 9. 2016 10:50:40
Předmět: [Talk-cz] Kvartální pivo Praha - zápis
"
Zdar,
posílám něco jako zápis z kvartálního piva 7.9. v Praze.
Zúčastnili se: #Milancer, #Mkyral a #Severák.
Vzhledem k malému počtu účastníků jednotlivá témata plynule navazovala a
byla občas prokládána různými historkami ze života (geocaching, dovolená
atd...).
Probrali jsme například:
Jak se tagují pivovary? craft=brewery nebo industrial=brewery, viz https://
gist.github.com/atlefren/60234fb68d8299136c05 pro podrobnosti
Databázi rozcestníků - nutnost jejího čištění od špatně vyfocených/
neaktuálních fotek, nemožnost snadné aktualizace fotografie rozcestníku,
nejasné licenční podmínky jednotlivých fotografií (a nemožnost kontaktovat
jejich autora) a otázku tagování fotografií. Dle Milancera se jedná o dobře
rozjetý projekt, který by byla škoda utopit ve špatných datech. Probírala se
i rozdílná úroveň turistického značení v různých regionech a překvapivá
rychlost, s jakou se značky mění.
Různé způsoby zapisování a vykreslování mostů a cest, které vedou pod nimy.
Zakreslování mostů jako plochy a chyby při jejím vykreslování (viz Jiráskův
most v Praze pro příklad). Při tom byla zmíněna jedna pražská zajímavost -
trojmostí v Hlubočepích, kde jsou tři mosty pod sebou.
Správné značení a vykreslování velkých areálů. Příkladem byla areál
nemocnice v Mělníku, kde se na mapách opakuje ikonka nemocnice u každé
jednotlivé budovy.
Obdobná chyba se též vyskytuje na mapy.cz při vykreslování hradního areálu v
Budapešti, to nás zavedlo do diskuze o tom, jak si v mapy.cz někdy
zjednodušují život.
Způsob správného zanášení autobusových zastávek do mapy (tzv public
transport schema) a fakt, že mapa veřejné dopravy zatím toto schéma neumí
zobrazovat a tak je nutné zanášet zpětně kompatibilní data.
LPIS a nudličky polí, které při jeho používání vznikají.
Rozdíly v používání mezi editory JOSM a iD.
* * *
Těším se na příští setkání.
--
Mikoláš Štrajt / Severák / http://severak.svita.cz/
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160908/008ddaa2/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz