[Talk-cz] Vyhlídkový bod?
Petr Vozdecký
vop na seznam.cz
Pátek Září 23 09:00:31 UTC 2016
...mmm ale optikou turisty z Ciny je to jinak... jede do Prahy a ma
nastudovane hromady beautyfoto... chce to videt... koukne do mapy a nevi
odkud (zkus si treba predstavit sebe v Parizi, Rime, New-Yorku...) a je
nadseny, kdyz to pak najde...
znacka pro misto vyznamneho (pozoruhodneho) rozhledu se nevaze na zadnou
stavbu, rozhlednu, ba ani na vyskovy bod...
z tohoto pohledu by bylo zajimave naopak takove znacky v mape cilene
vytvorit, aby turistum nechybely a nemeli dojem, ze je tam musi vkladat...
zkus se nad tim zamyslet z tohoto pohledu... myslim, ze toto je pridana
hodnota mapy, ktera chybi a kterou turista ceka (od toho tu mapu prece ma)
vop
---------- Původní zpráva ----------
Od: Jakub Sýkora <kubajz na kbx.cz>
Komu: talk-cz na openstreetmap.org
Datum: 23. 9. 2016 9:53:55
Předmět: Re: [Talk-cz] Vyhlídkový bod?
"Podle mě má smysl dávat místo dobrého rozhledu/vyhlídkový bod pouze do
míst, kde se to buď nedá očekávat a překvapí to nebo na místa, kde to
opravdu stojí za to - kde je vidět něco pozoruhodného a z jiných míst v
okolí to vidět není. Čekal bych tam tedy vybudovanou vyhlídku, vyvýšené
místo nebo třeba průsek stromů v lese.
Logikou značky na mostě bychom mohli prakticky označkovat celé nábřeží,
všechny mosty a všechny kopce hned několikrát. Taky bych mohl u nás na
Kamýku označit dětské hřiště, protože je tam odtud nečekaně vidět mezi
zástavbou Petřínská věž :-)
K
Dne 23.9.2016 v 08:56 Marián Kyral napsal(a):
> A byla tam teda vyhlídka nebo ne? Respektive byl tam nějaký zajímavý
> pohled?
> Protože na Kájově mostě níže je to stejné. Ale tam bych to asi nechal.
>
> Marián
>
> ---------- Původní zpráva ----------
> Od: Karel Volný <kavol na seznam.cz>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
> Datum: 22. 9. 2016 22:21:21
> Předmět: Re: [Talk-cz] Vyhlídkový bod?
>
>
> čest práci,
>
> > https://www.openstreetmap.org/changeset/42350622 ... ??? Dává
> > Vám tohle nějaký smysl?
>
> popravdě, já bych se spíše ptal, zda dává smysl
> https://www.openstreetmap.org/node/3198557321
>
> - tedy vůbec ten bod, ne co se s ním dělo naposled (v tomto směru
> by mi dávalo
> smysl pouze smazání ;-))
>
> K.
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160923/86602c80/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz