[Talk-cz] Oprava ploch
Janda Martin
jandam na crcdata.cz
Pondělí Únor 27 07:01:31 UTC 2017
Dobry den,
omlouvam se. Predpokladam ze cast duplicitnich bodu pada na mou hlavu. Pri trasovani budov a pozemku JOSM obcas nepozna duplicitni body. Pokud me upozorni validate pred commit vzdy provedu opravu. Priste zkusim byt peclivejsi pri validaci.
Dalsi moznost je konverze "double" souradnice do textu v XML a pak ztrata presnosti pri generovani PBF.
Protinajici se polygony/arefakty se nejcasteji vyskytuji na starych prekreslenich zahrad a pak pokud se kombinuji nove RUIAN budovy a stare parcely.
Martin
From: "Matej Lieskovský" <lieskovsky.matej na gmail.com>
To: "OpenStreetMap Czech Republic" <talk-cz na openstreetmap.org>
Sent: Saturday, February 25, 2017 12:05:57 AM
Subject: Re: [Talk-cz] Oprava ploch
Podolí (cca 400 duplicit) vyřešeno.
2017-02-24 21:42 GMT+01:00 Matej Lieskovský < lieskovsky.matej na gmail.com > :
Tak upřesnění: Duplicitní vrcholy jsou (alespoň v Praze) symptom: většinou se jedná o dvě cesty, z nichž jedna je přesně zakreslená (vypadá to na import z katastru) a druhá je trochu šejdrem kreslená zahrada. Opravovat to manuálně nám dává šanci opravit spoustu křivých cest, automatika nám to naopak trochu rozbije. Vznikají tam sebeprotínající plochy a (hlavně) malé trojúhelníkové mezery mezi plochami, s čímž si pak už automat neporadí a neumíme to tak dobře detekovat.
Pokud to nehodláte opravovat důkladně, tak to prosím nechte být. Uvítám pomoc s manuální opravou, ale i sám to zvládnu za pár měsíců vyřešit pro celou republiku. Nejsem si vědom toho, že by to až tolik spěchalo.
2017-02-24 21:00 GMT+01:00 Matej Lieskovský < lieskovsky.matej na gmail.com > :
BQ_BEGIN
Přijde mi, že automatické řešení těch duplicit zanechává ošklivé detaily, které pak budeme mnohem hůř opravovat. Doporučuju procházet ručně, dá se to řešit velmi pěkně a rychle. Asi to umím do léta vyřešit celé, 5000 vrcholů není zas tolik.
On 24 February 2017 at 18:34, Miroslav Suchý < miroslav na suchy.cz > wrote:
BQ_BEGIN
Přeposílám email od kolegů z německa (viz dole). Pokud nevládnete
angličtinou, tak lehké shrnutí:
Jochen Topf začal s akcí "oprav plochy v OSM"
Na stránce:
http://area.jochentopf.com/fixing.html
Neleznete odkazy na Maprullete na opravu polygonu: polygony co se sami
protínají, co jsou otevřené, a co mají špatnou roli.
Plus dole je odkaz na jeho nástroj, kde vidíte duplicitní polygony.
Např. Praha je zde:
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=areas&lon=14.47499&lat=50.08817&zoom=11&overlays=duplicate_node
Opravit danou oblast můžete tak, že si ji natáhnete do JOSM. Dáte
validaci. Kliknete na "Mixed type duplicated nodes" varování a tlačítko
"Fix", které to opraví.
Mirek
-------- Přeposlaná zpráva --------
Předmět: OSM area fixing initiative
Datum: Fri, 24 Feb 2017 14:20:48 +0100
Od: Jochen Topf < jochen na remote.org >
Komu: Miroslav Suchy < miroslav na suchy.cz >, Ladislav Laska
< krakonos+osm na krakonos.org >, Martin Tesař < osmmtb na gmail.com >, Dalibor
Jelínek < dalibor na dalibor.cz >
Hi!
I have started an "OSM area fixing initiative". We are trying to fix all
broken (multi)polygons in OSM. A lot more detail is at
http://area.jochentopf.com/ .
You are the only people I know (from Elbe-Labe-Meeting) in the Czech
Republic, so I'll write to you, in the hope that you can forward this
to the wider Czech community and get them involved. We need all the help
we can get.
There is a lot to do in the Czech Republic and the world, but I wanted
to make you aware of one particlar issue: There are about 5000 duplicate
nodes in Prague, a large part of the 25000 duplicate nodes in the world.
You can see this here:
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=areas&lon=14.47499&lat=50.08817&zoom=11&overlays=duplicate_node
This is probably from some kind of import. If the import is still
ongoing it should be taken into account.
These are actually not that hard to fix. See "Fixing duplicate nodes" at
http://area.jochentopf.com/fixing.html#fixing-duplicate-nodes
I appreciate any help!
Jochen
--
Jochen Topf jochen na remote.org https://www.jochentopf.com/
+49-351-31778688
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
BQ_END
BQ_END
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20170227/5b10b935/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz