[Talk-cz] Nedělitelná mezera v OSM datech
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Leden 19 16:57:44 UTC 2017
Ahoj,
za sebe jako za uživatele k tomu můžu říct, že v běžném životě typografii
vůbec neřeším. Ona ta nezalomitelná mezera je stejně jen pomůcka pro
programy. Normálně není vidět a já fakt nechci řešit dilema, jestli tam
přijde taková nebo maková mezera, když obě od sebe nejdou normálně rozeznat.
A pochybuji, že to takoví ti příležitostní mappeři vůbec budou řešit. Tam
budeme rádi, když ten název správně opíší a případně u kapitálek správně
tipnou, kam dát velká písmena. Sám s tím mám občas problém.
Nějaké nezalomitelné mezery by za ně měly řešit programy. Ať už editory na
vstupu nebo renderery na výstupu.
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Ladislav Laska <laska na kam.mff.cuni.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 19. 1. 2017 9:46:35
Předmět: Re: [Talk-cz] Nedělitelná mezera v OSM datech
"Ahoj,
nemám zrovna chuť polemizovat nad tím, co je správné a rozumné (není na
to totiž Jediná Správná Odpověď (TM) ).
Nicméně k editorům: Merkaartor si s tím poradí: Pokud vložíš
nezalamující mezeru (jako unicode znak), tak ji hezky uploaduje na
server, z tama si ji potom vyzvedne a ani při další úpravě ji nesmaže
(samozřejmě pokud ji nesmazal uživatel).
Stejné chování bych čekal od JOSM, protože Java je taky unicodová, a od
maps.me, které je také napsané v Qt (jako Merkaartor), ani jedno jsem
ale netestoval.
On Tue, Jan 17, 2017 at 08:45:48AM +0100, Lukáš Karas wrote:
> Ahoj, o víkendu autor OSM Scout knihovny přidal užitečnou funkcionalitu
> - zalamování dlouhých popisků do více řádků. Dle očekávání se ale názvy
> zalamují v místech kde vykreslovací engine uzná za vhodné, nikoliv tam kde
> je to správně (předložky zůstávají na konci řádku), například:
>
> Libčice nad
> Vltavou
>
> Týnec nad
> Sázavou
>
> Tam lze "nad" na konci řádku ještě tolerovat i když mě osobně se nelibí,
> ale u "u":
>
> Nová ves u
> Chýnova
>
> Je to typograficky špatně. Stejným neduhem trpí i Mapnik.
>
> Moje otázka zní, zda-li je žádoucí do OSM přidávat na taková místa
nedělitelné
> mezery (v xml " ", unicode znak U+00A0) a existuje na to nějaký
postup
> jak to provést hromadně? Poradí si s tím běžné editory? Neztratí se ta
mezera
> při první editaci?
>
> Pokud i s nedělitelnou mezerou to renderer zalomí špatně, je potřeba
opravit
> renderer, ale bez ní nemá prostě šanci cokoliv hádat...
>
> Lukáš
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
S pozdravem Ladislav "Krakonoš" Láska http://www.krakonos.org/
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20170119/3ffc7670/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz