[Talk-cz] Počet pater z RUIAN
Vladimír Slávik
Slavik.Vladimir na seznam.cz
Středa Leden 17 12:30:21 UTC 2018
Jsou chyby a chyby...
Matně si vzpomínám že v jakési dědině (Lysice? Drnovice?) jsem viděl
importované domy s počtem pater 1 a 0. Situace na místě byla že 0 pater fakt
nemáme :D Často taky stálo o patro víc než ta oficiální jednička... To bylo
před pár lety, třeba se aspoň ta nula zlepšila.
Taky jsem viděl dědinu kde byly typické domy štít na štítě reprezentované v
RUIAN copypastou obdélníčků v řádce s rozestupy, aby se nepřekrývaly. Tuším
Rychtářov? Taky pár let zpátky. Třeba je to taky spravené. Tam by ty patra
byly asi irelevantní :-/
Ale správně nesprávně, OSM má ten komplikovaný způsob určování pater na
nadzemní, podzemní a střešní, takže s RUIAN to číslo bude těžko sedět i tak.
Nezbývá než si dům prohlédnout na místě, čísla zadat ručně a doufat že to
vydrží další průchod ruianizace.
Povzdech +1...
V.
---------- Původní e-mail ----------
Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 17. 1. 2018 13:10:01
Předmět: Re: [Talk-cz] Počet pater z RUIAN
"
---------- Původní e-mail ----------
Od: Vladimír Semotán <semotanv na gmail.com>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 17. 1. 2018 12:46:42
Předmět: [Talk-cz] Počet pater z RUIAN
"
Zdravím,
chci se zeptat: neřešil někdo z Vás nějaké procento chybovosti atributu
počtu pater importovaných z RÚIÁN? Mě osobně připadá, že je v tom tak moc
chyb (už ze zdroje), že je to prakticky nepoužitelná informace. Kdyby to
bylo +- 1 patro, ale narážím na extrémy 4 vs. 10 pater a podobně. Třeba
takové náměstí v Chrudimi. Tam nesedí snad ani jeden dům :-/.
"
Ahoj,
něco se už řešilo. Mám pocit, že se došlo k tomu, že v některých případech
se jedná o reálný počet pater vynásobený počtem vchodů. Ale pokud je jen
jeden vchod, tak to asi bude nějaká chybička. Nevím, jestli to jde v
současné době nějak reklamovat.
Marián
"
Ani nevím, jestli má můj příspěvek do diskuze nějakou pointu. Spíš je to
takový povzdech.
Díky za přečtení :-)
Vladimír
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
"_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20180117/51569335/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz