[Talk-cz] Fody na www.openstreetmap.cz
osm na kub.cz
osm na kub.cz
Čtvrtek Září 13 14:21:01 UTC 2018
Kdysi jsem se o tom bavil s klukama s KČT a rozdíl mezi tím jeslti je
cyklostezka "žlutopruhová" nebo pomocí "silničních rozcestníků" je čistě
v tom kdo se o ní stará. KČT má (nepřekvapivě) ty žlutopruhový, nějaká
organizace obecní samosprávny instaluje ty silniční. V tom jaká je
sjízdnost rozdíl není (i když pochopitelně z povahy věci ty silniční
budou spíše na silnice žeano).
On 13.9.2018 15:30, Zdeněk Pražák wrote:
> no pokud mohu soudit z mého okolí - Královehradecko, Pardubicko,
> Orlické hory,
>
> tak cyklorozcestníky jako
> https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg se vyskytují na
> cyklotrasách značených též pásovým značením (žlutý pás, barva, žlutý
> pás) - nemohu však říci, že by byly sjízdné pouze na horských kolech -
> vedou mnohdy po asfaltových cestách
>
> cyklotabule a cyklorozcestníky se vyskytují ostatních cyklotrasách bez
> pásového značení
> ---------- Původní e-mail ----------
> Od: majka <majka.zem+talk na gmail.com>
> Komu: talk-cz na openstreetmap.org
> Datum: 13. 9. 2018 15:04:55
> Předmět: Re: [Talk-cz] Fody na www.openstreetmap.cz
>
>
> Pro mě je konečně jasné o čem se bavíme .
> Mě ale jde právě o to, jak s tím zacházet v OSM. S fotkami se
> přizpůsobím, resp. vypadá to pro mě jednoduše:
>
> Vše co mám v dosahu je jen a pouze "silniční", nikde poblíž,
> případně v Novohradských horách nebo třeba i v České Kanadě žádný
> takový "běžný" cyklo rozcestník podle mě neexistuje.
>
> Následně pak mám problém v OSM, jak s tím tedy zacházet tam.
> Protože guidepost nám dává na výběr
> "Můžete upřesnit, zda se jedná o rozcestník pro pěší turistiku
> (hiking <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:hiking>=yes),
> nebo pro cyklostezky (bicycle
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:bicycle>=yes), nebo
> pro lyžařské cesty (ski
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:ski>=yes)."
> anglická wiki pak ještě přihazuje mtb
> "To describe the type(s) of the shown route(s) use the tags hiking
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:hiking>=yes, bicycle
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bicycle>=yes, mtb
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mtb>=yes, horse
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:horse>=yes or ski
> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ski>=yes."
>
> Otázkou je jestli v tomhle případě - tedy "běžný" cyklorozcestník
> - se náhodou nejedná právě o mtb=yes. Co totiž vím, tak se jich
> pár vyskytuje mě nejblíž na Šumavě (a spadají pod Plzeňský kraj) a
> i tam má většina tras "silniční" značení i rozcestníky. Jinde jsem
> v rámci jižních Čech žádný takový nezaregistrovala. Může někdo,
> kdo těch rozcestníků má po ruce víc, potvrdit nebo vyvrátit,
> jestli se v tom případě opravdu jedná o trasy pro horská kola?
>
>
> Majka
>
> On Thu, 13 Sep 2018 at 14:22, Tom Ka <tomas.kasparek na gmail.com
> <mailto:tomas.kasparek na gmail.com>> wrote:
>
> Dne 13. září 2018 13:50 majka <majka.zem+talk na gmail.com
> <mailto:majka.zem%2Btalk na gmail.com>> napsal(a):
> >
> >
> > On Thu, 13 Sep 2018 at 13:42, Mirek Dlask <dlask.m na gmail.com
> <mailto:dlask.m na gmail.com>> wrote:
> >>
> >> Kromě běžných cyklorozcestníků
> >> https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg
> >> máme ještě cyklotabule
> https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18214.jpg , což
> >> je v OSM předpokládám také rozcestník.
> >
> >
> > Co je pak tohle? Osobně považuji za cyklorozcestník, protože
> po jižních
> > Čechách jsem na "běžný" cyklorozcestník nenarazila.
>
> To se snazim celou dobu ukazat a navrhnout tagovani (Fody, OSM ted
> neresim) - jedna vec je
>
> https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg
>
> a druha pak
> https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18214.jpg
> a take tohle:
> https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18263.jpg
>
> Takze at se nekam dobereme, opakuji navrh ve Fody rozlisovat prvni
> pripad pomoci tagu 'cyklo' (+'rozcestnik') a druhy (v obou
> variantach)
> jako 'silnicni' (+ rozcestnik).
>
> Tohle: https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/17711.jpg za mne
> psada to
> druhe skupiny a ve Fody bych tagoval: 'silnicni' (+ 'znaceni')
> protoze
> rozcestnik to neni - nema to ani text smeru ani kilometraz apod.
>
> Pohnem se s tim nekam?
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20180913/4a0a5e5d/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz