[talk-cz] Nadmořské výšky s desetinnou čárkou
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Duben 4 10:55:35 UTC 2019
---------- Původní e-mail ----------
Od: petr.kadlec na gmail.com
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 4. 4. 2019 11:17:32
Předmět: Re: [talk-cz] Nadmořské výšky s desetinnou čárkou
"
On Thu, Apr 4, 2019 at 11:00 AM Pavel Machek <pavel na ucw.cz
(mailto:pavel na ucw.cz)> wrote:
"Vysky vrcholu jsou fakta, ne autorske dilo. Autorske dilo je mozna
struktura jejich databaze. Tecka konec, fakt neni co resit.
"
Pozor na to, že autorský zákon nechrání jen autorská díla, ale sui generis
právem k databázi chrání i obsah databází, třebaže netvořený autorskými
díly. Vytěžením podstatného obsahu takové databáze lze toto právo porušit, i
kdyby šlo jen o kopírování nějakých zeměpisných souřadnic.
Ano, tím, že někdo z mapy opíše pár nějakých čísel, ještě nic neporušuje,
jak jsem psal už předtím. Ale na druhou stranu ani nelze tvrdit, že „výšku
vrcholů jsou fakta, tečka konec.“
"
V každém případě je úplně nejlepší si tu hodnotu ověřit i z jiných zdrojů.
Může tam být chyba, třeba i úmyslná.
Marián
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20190404/3d61ec13/attachment-0001.html>
Další informace o konferenci talk-cz