[talk-cz] mapy bývalých tratí
Jan Martinec
jan na martinec.name
Středa Září 30 12:51:30 UTC 2020
On 30. 09. 20 14:29, Vaclav Kroupar wrote:
> V okolí Chomutova tyto čáry vysvětluji proč jsou zde zemní úpravy. Nerušil bych je.
> Jak byste zakreslili pětšinu, která vede potom pešunku? Přidat další linii, nebo stávající trať rozdělili a přidat atribut jako pěšinu?
>
> Vašek
>
Ahoj,
_pokud_ je v terénu něco, co lze zmapovat, nevidím v tom problém - ale
třeba právě u té Těšnovky v Praze jakékoli viditelné pozůstatky končí tady:
https://openstreetmap.cz/way/42103753#map=18/50.10828/14.48347&layers=dA
je to zmapovaný jako pěšina na náspu; násep tam OTG je (nebo aspoň
minulý měsíc byl ;)), pěšina tam je, není problém na tý cestě mít i
railway=razed, byť tam už pátou dekádu nejsou koleje.
Na druhou stranu, tohle je kus stejný trati, která tam ani fyzicky není,
ani po ní nezbylo absolutně nic, ani tvar okolní zástavby (všechno
postavený na zelený louce) - to do aktuální mapy medle nepatří.
https://www.openstreetmap.org/way/848930142#map=17/50.09276/14.43909
(Proč to tam nepatří: protože pak můžeme začít mapovat vodu u Rohanskýho
_nábřeží_, neboť tam před 150 lety tekla Vltava, ostrov pod současným
Amazon Courtem, hradby pod magistrálou, a utopíme se v datech, která
jsou přinejlepším neaktuální. A to říkám jako člověk, který s těžkým
srdcem vymazal z mapy zbytek smíchovského nákladového nádraží, když ho
předloni vytrhaly bagry: mapa má historii, a pokud něco bylo kino, a teď
je to hospoda, nemám problém změnit amenity=; pokud ale něco byl bar
Nagano 98 a teď je to placatej kus pozemku, nemá cenu tam držet
demolished:building, ani když to byl kus smíchovskýho koloritu.)
Zdar,
HPM
Další informace o konferenci talk-cz