[talk-cz] Poštovní schránky - výzva
gorn
osm na kub.cz
Neděle Leden 10 09:21:22 UTC 2021
V Depo Říčany u Prahy 70 je 13 práce, ale když se na to mrknu tak je tam
většina schránek "žlutě" s tím že je tam úplně jiný ref. Co s tím?
Dne 2021-01-07 22:02, Miroslav Suchý via talk-cz napsal:
> Plním slib, který jsem dal Tomášovi K. - už dlouhou dobu máme rozjetý
> projekt mapování poštovních schránek. Už toho zas tak moc nechybí.
> Teda jak se to vezme. Na pár lidí je toho ještě dost. Na velkou
> skupinu je toho málo.
>
> Aktuální stav je možno vidět na:
>
> http://josm.poloha.net/cz_pbox/
>
> Mnohá depa máme na 100 procentech! To je skvělá práce!
>
> Schránek celkem: 19815
> Schránek v OSM: 15185
> Schránek propojeno: 14928
>
> Takže nám zbývá necelých pět tisíc schránek. Pokud nás na to vlítne
> dvěstě lidí a každý udělá pouhých 25 schránek, tak bude hotovo!
>
> Takže jak na to?
>
> Na stránce
>
> http://josm.poloha.net/cz_pbox/
>
> si najděte oblast, která je nejméně zpracovaná. Sice vás může lákat
> dorazit oblast, kde chybí pár schránek, ale to se vám nejspíše
> nepovede, protože půjde o problematické schránky (budova se opravuje,
> schránka není vidět z fotek, bordel v datech CP).
>
> Pak si otevřete experimentální POI importer (můžete kliknout na ref v
> seznamu konkrétního depa)
>
> http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer-testing/#datasets=CZECPbox&settings=hideCompletePOI
>
> Tj. Nastavení: skrýt kompletní POI
>
> Datové sady: České, Poštovní schránky (schránky Brno, ignorujte)
>
> Najděte si tu oblast toho depa, které jste si vybrali prvně. Chybějící
> schránky jsou v POI importeru červeně. Na ty je dobré se zaměřit
> nejdříve. Schránky které jsou žluté, nebo slabě zelené - tak těm chybí
> nějaký atribut nebo se tam změnil. Můžete je opravit, ale zejména
> pokud tam sedí ref, tak je možné to pak opravit najednou strojově.
>
> Vypadá to takto:
>
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/User:Majkaz/taskman_schr%C3%A1nky
>
> Vyberte si jednu konkrétní schránku. Podívejte se kde přesně leží.
> Hodí se podívat i do poznámky POI importeru, kde může být něco
> užitečného. Např. "budova Coopu" - a ta může být desítky metrů
> vzdálená od souřadnic, které dodala pošta. Pak si otevřete Panoramu na
> mapy.cz a ujistěte se, že na daném místě schránka opravdu je. Teda
> samozřejmě - nejlepší je se na místo vydat osobně. Ale to si můžete
> šetřit na místa, která na fotkách nejsou vidět - dům za řadou tújí,
> schránky v autokempech nebo nemocnicích.
>
> Potom si v editoru najděte dané místo, vytvořte tam schránku podle
> hodnot z POI importeru. Postup pro JOSM hezky popsala Majka zde:
>
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/User:Majkaz/schr%C3%A1nky
>
> V okamžiku, kdy schránka má všechny tagy operator, ref,
> collection_times, tak tam ještě přidejte
>
> source=CP:202101
>
> CP jako česká pošta a pak je formát ROKMĚSÍC.
>
> Pokud je chyba v datech pošty, tak mi napište mimo konferenci a já to
> pak přepošlu správci v ČP,
>
> A máte hotovo. Uložte a přesuňte se na další schránku.
>
> Změny v POI importeru se projeví se zpožděním. Nemělo by být delší než
> 24 hodin.
>
> Případné dotazy rád zodpovím.
>
> Mirek
>
>
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
Další informace o konferenci talk-cz