[Talk-dk] FYI - OpenStreetMap omtalt i Danske Kommuner Nyhedsmagasinet
Ivar Madsen
lists.openstreetmap.org at milli.dk
Fre Nov 16 19:23:18 GMT 2012
Hej
Det er meget godt med et link, men man skal være abonnement for at kunne læse
artiklen,,,
Fredag den 16. november 2012 10:05:16 Soren Johannessen skrev:
> Hej alle sammen
>
> OSM DK er blevet omtalt vedr.de ca. 18000 fejlstavet vejnavne som af
> blevet fundet af jer frivillige - der er også interview med Peter
> Brodersen. Artiklen kan læses på
> http://www.danskekommuner.dk/Artikelarkiv/2012/Magasin-31/1800-vejnavne-stav
> es-forkert/
>
> vh
> Søren Johannessen
>
> _______________________________________________
> Talk-dk mailing list
> Talk-dk at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
--
Med venlig hilsen
Ivar Madsen
-------------- næste del --------------
En HTML-vedhæftning blev fjernet...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-dk/attachments/20121116/4182b3ae/attachment.html>
Mere information om maillisten Talk-dk.