[Talk-dk] FYI - OpenStreetMap omtalt i Danske Kommuner Nyhedsmagasinet
Soren Johannessen
soren.johannessen at gmail.com
Fre Nov 16 18:28:16 GMT 2012
Hej alle
De har flyttet linket bag en betalingsvæg i løbet af dagen - Jeg har
så lavet et dump i en PDF af artiklen som kan ses her
https://dl.dropbox.com/u/4031522/openstreetmap/osmpdf.pdf (grimt men kan læses)
vh
Søren Johannessen
2012/11/16 Ivar Madsen <lists.openstreetmap.org at milli.dk>:
> Hej
>
>
> Det er meget godt med et link, men man skal være abonnement for at kunne
> læse artiklen,,,
>
>
>
> Fredag den 16. november 2012 10:05:16 Soren Johannessen skrev:
>
>
>> Hej alle sammen
>
>>
>
>> OSM DK er blevet omtalt vedr.de ca. 18000 fejlstavet vejnavne som af
>
>> blevet fundet af jer frivillige - der er også interview med Peter
>
>> Brodersen. Artiklen kan læses på
>
>>
>> http://www.danskekommuner.dk/Artikelarkiv/2012/Magasin-31/1800-vejnavne-stav
>
>> es-forkert/
>
>>
>
>> vh
>
>> Søren Johannessen
>
>>
>
>> _______________________________________________
>
>> Talk-dk mailing list
>
>> Talk-dk at openstreetmap.org
>
>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
>
> --
>
>
> Med venlig hilsen
>
>
> Ivar Madsen
>
>
> _______________________________________________
> Talk-dk mailing list
> Talk-dk at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
>
Mere information om maillisten Talk-dk.