[Talk-dk] Torve og pladser "Open area" manglende sammenkædning til vejnavn?==?iso-8859-1?Q?e
Henrik Puukka-Søre?==?iso-8859-1?Q?nsen
henrik at puukka-sorensen.dk
Man Nov 19 20:48:07 GMT 2012
På Rashers virkelig gode værktøj
<http://osm.rasher.dk/tools/missing_streets.php?postcode=2000&distance=5
00>
har jeg bemærket, at der er mange pladser og torve, der ikke er
registreret rigtigt selvom navnene tilsyneladende er lagt til pladserne.
Det er ikke kun på Frederiksberg
Er der mangler ved navngivningen og registreringen eller hvad?
StreetAddressesCompletenessUnreachable addresses
Marguerite Vibys Plads120.0012
<http://www.openstreetmap.org/?box=yes&bbox=12.504233798259,55.6836704,1
2.505004398259,55.6841843>
Frederiksberg Runddel80.008
Falkoner Plads30.003
Stig Lommers Plads20.002
Venlig hilsen
Henrik Puukka-Sørensen
-------------- næste del --------------
En HTML-vedhæftning blev fjernet...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-dk/attachments/20121119/2987cb59/attachment.html>
Mere information om maillisten Talk-dk.