[OSM-fi] vuosaaren bbox
Ilpo Järvinen
ilpo.jarvinen at helsinki.fi
Fri Dec 9 15:56:52 GMT 2011
On Fri, 9 Dec 2011, Jukka Rahkonen wrote:
> Ilpo Järvinen kirjoitti:
> > On Fri, 9 Dec 2011, Ari Moisio wrote:
> >
> >> Ikuisuusprojektini OSM-kartat loadstonelle jatkuu, kiitokset
> >> tähänastisesta
> >> avusta:-)
> >>
> >> Jouduin pilkkomaan Helsingin alueen kaupunginosiksi ja sain tehtyä
> >> bboxit
> >> kaikista muista paitsi Vuosaaresta josta en löytänyt boundarya mistän
> >> karttapohjasta. Ehtisikö joku vilkaista minlat, maxlat, minlon ja
> >> maxlon
> >> -arvot joiden sisään vuosaari jää?
> >
> > Kyllä sillä nykyään pitäis olla boundary... lisäsin sen joku kk-pari sit
> > kun huomasin että puuttu
>
>
> Mikä sinun mielestäsi muuten on Vuosaaren kaupunginosa? Kuvassa
> http://latuviitta.org/documents/Kaupunginosia.png näkyy
> Kaupunkimittausosaston pienaluejakoa tuolta suunnalta, mitkä niistä
> ottaisit mukaan Vuosaareen?
Onko tää joku kompakysymys? :) Mannerta sisältävät vanhan helsingin rajan
sisipuolella, vartioharju-mellunmäestä poikki. Ne pitäis olla kyl
osmissakin? http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1764263
--
i.
More information about the talk-fi
mailing list