[OSM-talk-nl] Routes en knooppuntnetwerken
Milo van der Linden
mlinden at zeelandnet.nl
Thu May 3 17:21:49 UTC 2007
Een dergelijke datastructuur is niet met een eenvoudige lijn-punten
structuur te modeleren. Ik heb destijds het GIS systeem voor Telfort's
glasvezelnet opgezet (nu BT).
Modeltechnisch moet je het als volgt zien:
- Er is een fysiek net dat bestaat uit lijn en punten structuren (in
telecom: buizen, kabels, vezels, in OSM: wegen, waterwegen etc.)
- Over dit fysieke net gaan zogenaamde verbindingen (in telecom:
signalen, in OSM: toepassingen)
Je ontkomt er dus niet aan om anwb_routes op een hoger niveau te tillen.
zodat ook meerdere verbindingen op één route mogelijk zijn. Op die
manier kun je anwb_fietsroute, wandelroute, regulier verkeersgebruik
etc. naast elkaar modeleren.
Ik zou graag willen participeren in het uitrollen van een dergelijke
constructie.
Je moet een way dus niet modeleren op basis van het gebruik, maar altijd
op basis van de fysieke representatie.
Is het echt zo dat de tag route maar één keer kan verschijnen? Want in
dat geval moet dit een n:n relatie worden. routes kun je het best
modeleren in de combinatie node-way-node-way-etc-eindigend op node.
Feitelijk zou een route dus moeten bestaan uit reeds bestaande nodes en
ways. Kan dit?
Eugene van der Pijll schreef:
> Martijn van Oosterhout schreef:
>
>> Het grootste probleem is dat een way wellicht bij meerdere routes kan
>> zijn, maar het tag "route" kan maar een keer verschijnen. Dus is stel
>> voor een klein variatie:
>>
>> route:anwb_fiets=Kempenland route
>> route_ref:anwb_fiets=?
>>
>
> Het zou mij niets verbazen als er wegen zijn die deel uitmaken van 2
> anwb-fietsroutes. Hoe geef je dat aan?
>
> Nog een probleem: de meeste routes lopen een bepaalde richting op
> (bijvoorbeeld: een fietsroute wordt alleen "met de klok mee"
> aangegeven.) Hoe geef je de richting van die fietsroute aan? Het
> eenvoudigste antwoord is dat de onderliggende segmenten de goede kant op
> moeten staan, maar dat kan niet altijd. Bijvoorbeeld als een wandel- of
> fietsroute in de verkeerde richting door een een-richtingsverkeersweg
> (voor auto's) gaat, of als een stuk weg in twee routes voorkomt, in twee
> verschillende richtingen.
>
> Eugene
>
> _______________________________________________
> Talk-nl mailing list
> Talk-nl at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl
>
>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-nl/attachments/20070503/826ad4ca/attachment.htm>
More information about the Talk-nl
mailing list