[OSM-talk-nl] Fietsroutenetwerk-punten automatiseren?
Rob
rob at coolbegin.com
Wed Feb 13 12:38:35 UTC 2008
eerste output via de streaming (sax) methode
waypoint file heb ik even tot 7 waypoints beperkt (voor debuggen) en de bbox
delta staat nu op +/-0.0001, dit zou 2x11meter om waypoint moeten zijn
Waypoint file loaded in 31 mseconds
found node id=43892693 lat=51.805012 lon=4.030329 for Waypoint name=43A65
lat=51.805022 lon=4.030421 distance=6.4m
found node id=43893055 lat=51.805100 lon=4.030400 for Waypoint name=43A65
lat=51.805022 lon=4.030421 distance=8.8m
found node id=43994359 lat=51.827950 lon=5.497370 for Waypoint name=39G04
lat=51.827970 lon=5.497280 distance=6.6m
found node id=43994856 lat=51.828060 lon=5.497360 for Waypoint name=39G04
lat=51.827970 lon=5.497280 distance=11.4m
found node id=135512350 lat=51.820918 lon=4.036945 for Waypoint name=37C64
lat=51.820908 lon=4.036921 distance=2.0m
found node id=135518644 lat=51.820828 lon=4.036902 for Waypoint name=37C64
lat=51.820908 lon=4.036921 distance=9.0m
Osm file searched in 78516 mseconds
er wordt dus voor 3 van de 7 waypoints een node gevonden
2008/2/12, Rob <rob at coolbegin.com>:
>
> oeps, ook die 300MB file inladen in een dom object geeft geheugen
> problemen (>1gig)
> had niet verwacht dat het zo inefficient zou zijn, bij nader inzien lees
> ik dat het een factor 10 kan expanderen
> toch maar de streaming methode implementeren...
>
> 2008/2/12, Joris Meijerink <meijerink at gmail.com>:
> >
> > Ik ben benieuwd. Vandaag klaar, zodat het vannacht met de update van de
> > cyclemap mee kan is zeker nog iets te veel gevraagd ;)
> >
> > Ik ben iig benieuwd hoe de punten eruit komen te zien op
> > Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee, die vorige week zijn
> > ingevoerd.
> >
> >
> > > ah dat bestand is makkelijker te behappen.. bedankt, zo eens
> > downloaden.
> > > die van 900MB ging er via de sax methode in 155 sec doorheen, zonder
> > > geheugen problemen, alleen is die methode ietsje lastiger processen
> > > (soort streaming)
> > >
> > > 2008/2/12, Martijn Verwijmeren <cartinus at xs4all.nl
> > > <mailto:cartinus at xs4all.nl>>:
> > >
> > > Nu we het toch over ways en nodes hebben. Die ways zelf heb je
> > > natuurlijk niet nodig tijdens het zoeken naar de dichtsbijzijnde
> > node:
> > >
> > > http://www.xs4all.nl/~tibors/Temp/dutch-road-nodes.osm.gz<http://www.xs4all.nl/%7Etibors/Temp/dutch-road-nodes.osm.gz>
> > > <http://www.xs4all.nl/%7Etibors/Temp/dutch-road-nodes.osm.gz>
> > >
> > > bevat alleen de nodes uit het eerder vermelde bestand. Nog maar
> > 279MB
> > > uitgepakt.
> > >
> > > m.v.g.
> > > Cartinus
> > >
> > > On Tue, 12 Feb 2008 02:58:11 +0100
> > > Martijn Verwijmeren <cartinus at xs4all.nl
> > > <mailto:cartinus at xs4all.nl>> wrote:
> > >
> > > > On Tue, 12 Feb 2008 02:17:14 +0100
> > > > Joris Meijerink <meijerink at gmail.com
> > > <mailto:meijerink at gmail.com>> wrote:
> > > >
> > > > >
> > > > > > Dit zijn alle highways in Nederland (en stukjes Duitsland en
> > > > > > België) die gisteren in de database zaten van het type:
> > > > > > * primary
> > > > > > * secondary
> > > > > > * tertiary
> > > > > > * unclassified
> > > > > > * unsurfaced
> > > > > > * track
> > > > > > * residential
> > > > > > * living_street
> > > > > > * service
> > > > > > * cycleway
> > > > > > * pedestrian
> > > > > >
> > > > > > Volgens mij zijn dat alle type wegen waar je met een normale
> > > fiets
> > > > > > of mountainbike wil komen. Pedestrian zit alleen maar in de
> > > lijst
> > > > > > omdat AND tracks zo heeft getagged en die nog niet allemaal
> > > > > > gecorrigeerd zijn.\
> > > > >
> > > > > Klopt toch niet helemaal, er zijn ook nodes die alleen een AND
> > tag
> > > > > hebben en geen highway tag, maar zijn soms wel degelijk een
> > > weg. De
> > > > > ander kant op zou beter werken, dus geen rail, geen landuse
> > enz.,
> > > > > heb alleen geen ideeof dat ook kan.
> > > >
> > > > De selectie kijkt naar de tags op de ways, niet naar die op de
> > > nodes.
> > > > Het neemt simpelweg alle nodes die onderdeel zijn van (minstens)
> > één
> > > > van de geselecteerde ways. De laatste node in het bestand is
> > > > bijvoorbeeld een "amenity=parking" en heeft zelf helemaal geen
> > > > highway tag.
> > > >
> > > > Volgens mij is het zelfs zo dat bovenstaande waarden voor de
> > highway
> > > > tag alleen zinvol zijn op ways en niet op nodes. De enige
> > > (land)wegen
> > > > die ik ooit heb gezien zonder highway tag waren "FIXME
> > previously
> > > > unwayed segments" (of zoiets) en die lagen allemaal in het
> > > > buitenland :)
> > >
> > > _______________________________________________
> > > Talk-nl mailing list
> > > Talk-nl at openstreetmap.org <mailto:Talk-nl at openstreetmap.org>
> > > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl
> > >
> > >
> > >
> > ------------------------------------------------------------------------
> > >
> > > _______________________________________________
> > > Talk-nl mailing list
> > > Talk-nl at openstreetmap.org
> > > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl
> > >
> >
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-nl mailing list
> > Talk-nl at openstreetmap.org
> > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl
> >
>
>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-nl/attachments/20080213/7d75ddce/attachment.htm>
More information about the Talk-nl
mailing list