[OSM-talk-nl] renederen (hoofd)steden
Richard Duivenvoorde
rdmailings at duif.net
Wed Jun 4 11:40:41 UTC 2008
Hoi Lambert,
ik weet (nog) niet de finesses van de mapnik-configuraties voor punten
en labels, maar ik heb wel vrij recent een mapserver-configuratie
gedaan. Het wordt eigenlijk nog complexer omdat we aan tiling doen.
Labels worden bij mapserver getoond of verschoven afhankelijk van o.a.
positie aan de rand (tiling geef meer 'randen'), overlapping (meestal
bij kaartlabels ongewenst) en dus volgorde (wie het eerst komt die het
eerst .. getekend wordt), buffers rondom labels, en je kunt tegenwoordig
ook prioriteit instellen (bij mapserver).
Feit blijft dat het erg moeilijk is om voor alle zoomlagen tegelijk een
eenduidige configuratie te krijgen. Door die veelheid aan regeltjes
vallen dus soms labels weg die wij als mens NIET zouden willen weg laten
(bv Amsterdam valt eerder weg dan Haarlem en Almere...). Puur een
samenspel van positie en volgorde van inlezen.
Wij hebben uiteindelijk op het hoogste nivo gekozen voor een aparte
'grote steden datasetje'...
Dit is ook de reden dat er voor topografische kaarten vaak een extra
'label'-laag is gemaakt, waar evt met de hand nog geschoven is om
sommige labels zichtbaar te maken.
Een (hiervoor al genoemde) oplossing zou zijn om meer nivo's/attributen
aan te maken voor de verschillende steden (en of dat dan populatie,
oppervlakte, of gewoon een belangrijkheidsgetal is), dat maak niet zo
uit, maar de verdeling nu: cities towns en villages is wat grof.
In het uiterste geval kun je het belangrijkheidsgetal van 0-20 laten
lopen, en zo voor elk zoomnivo precies bepalen welke labels je op wel
level wilt zien.
Conflicten zul je zoiezo houden, of je moet dus met de hand gaan labelen...
Groet
Richard Duivenvoorde
ps kijk maar eens naar google, die hebben dezelfde uitdagingen :-)
Lambert Carsten wrote:
> Hoi,
>
> Is er iemand die kan uitleggen hoe het renderen van hoofdsteden toegaat?
>
> Wat mij opviel was de (voor mij) vreemde keuzes om op de verschillende zoom
> levels belangrijke steden (zoals hoofdsteden) wel of niet aan te geven. Het
> lijkt allemaal behoorlijk willekeurig.
>
> Voorbeelden:
> Amsterdam is zichtbaar op zoom 4,5, 9,10 en 11
> Bruxelles zichtbaar op 4 en 5 en als 'Brussel - Bruxelles' op zoom 7 en 8
> Paris zichtbaar op zoom 4, 5, 8, 9, 10, 11
> London en Berlin zichtbaar op zoom 4 t/m 11
>
> (ik heb vooral via www.openstreetmap.org gekeken en niet naar de andere tile
> servers, maar tile.openstreetmap.nl doet volgens mij hetzelfde voor zover van
> toepassing)
>
> Wat ik heb kunnen vinden is wat onduidelijkheid m.b.t. tot de nog niet in de
> map features opgenomen tag 'capital='. Die wordt soms ingevuld met 'country'
> en soms met 'yes'. Dat laatste lijkt onjuist/onhandig zie:
> http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Proposed_features/capital
> (althans zonder bijkomende admin_level tag).
>
> Verder zie je bijvoorbeeld wel 'Haarlem' terwijl 'Amsterdam' niet zichtbaar
> is. Waarschijnlijk is dit omdat Haarlem een population tag heeft en Amsterdam
> (nog) niet. Toch zou je denken dat een place=city tag zonder population tag
> boven een place=town tag met de population tag.
>
> m.v.g.
>
> Lambert Carsten
>
> _______________________________________________
> Talk-nl mailing list
> Talk-nl at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl
>
>
More information about the Talk-nl
mailing list