[OSM-talk-nl] Toponym
Colin Smale
colin.smale at xs4all.nl
Fri Mar 23 10:37:07 UTC 2012
On 23/03/2012 10:52, Frank Steggink wrote:
> Alpen:
> toponiem: name=Alps; hoe aangeven dat dit een gebergte is? (dus:
> toponym=mountain_range)
Maar mountain_range is toch geen toponym?
Om "de Alpen" aan te geven kunnen we een area definieren, evt een
relatie, als een soort "boundary". Daar kan een "name" aan gehangen
worden. Zelfs "toponym:type=mountain_range" zou m.i. niet correct zijn,
omdat de toponym de naam zelf is en niet het gebied - mountain_range is
niet een attribuut van de naam. "natural=mountain_range" misschien?
Om de onduidelijkheid rond landuse, cover, natural etc etc zouden we
gebaat zijn door een eenduidige definitie van die termen (tbv OSM - ik
sluit niet uit dat de termen in andere verbanden afwijkende definities
hebben). Bijvoorbeeld, natural is van de natuur en landuse is wat de
mens ermee doet. Zowel een beheerd als een onbeheerd woud bestaan uit
bomen. Je kunt niet zeggen dat een "wood" natuurlijk is en een "forest"
niet. Een forest is veelal groter en omvat (soms grote) open stukken.
Colin
More information about the Talk-nl
mailing list