[Talk-si] Dovoljenje za uvoz meje
Damjan Gerli
damjan na damjan.net
Čet Avg 20 18:37:42 BST 2009
Takole. File osm z mejo dobite tukaj:
http://www.damjan.net/tmp/slo_meja_gurs.7z
Upam da bo prav, saj je prvič da sem naredil nekaj takega (pretvorba iz
GaussKrugerjevih koordinat v wgs84 je bila narejena s 7-parametrično
pretvorbo)...
Kar se tiče meje na italijanski strani lahko pregledam in zamenjam jaz.
Namreč italijanska meja je bila pred kratkim ažurirana, vseeno pa se mi zdi
sloveska verzija boljša, saj predstavlja vsaka točka en mejni kamen, ki je
tudi "dosegljiv" na terenu. Po pregledu nekaj kamnov na mejnem prehodu
Šempolaj/Gorjansko pa menim da je slovenska verzija meje točnejša in se
italijanska ne ujema s postavljenimi mejnimi kamni.
Kar se pa tiče GURS-a bi jaz povprašal, če bi se morda isto dalo narediti
tudi za občine...
lp
Damjan G.
> -----Izvirno sporočilo-----
> Od: talk-si-bounces na openstreetmap.org
> [mailto:talk-si-bounces na openstreetmap.org] Namesto Ales rom
> Poslano: 20. avgust 2009 18:56
> Za: talk-si na openstreetmap.org
> Zadeva: Re: [Talk-si] Dovoljenje za uvoz meje
>
> Roman, zelo dobro si zadel.
> Ko sem se pogovarjal z GURS so ves čas trdili, da so njihovi
> brezplačni podatki na voljo vsakomur. Tudi OSM sem jim dovolj
> podrobno opisal, da vedo, kaj bo s temi podatki. (tudi sedaj
> se zavedajo, da ni sledljivosti) Prav tako sem jih seznanil s
> CC licenco pod katerimi so na voljo OSM podatki. Kar se tiče
> njihovih pogojev uporabe pa pravijo, da prvenstveno veljajo
> za podatke, ki jih nekdo pridobi za plačilo in preprečujejo
> preprodajo. Vem, da bi se pravniki zgrozili nad tako dikcijo,
> ampak ....
> Ustno, so mi trije različni zaposleni z GURS zagotovili, da
> naj jih kar uporabimo. Kljub temu sem vztrajal naj to
> napišejo, saj previdnost ni nikoli odveč. Povedali so mi, da
> je tudi njihov interes, da je meja čimbolj natančno označena.
> Če mene vprašate, verjamem, da je e-sporočilo v tem primeru
> dovolj in ne potrebujemo papirne odločbe ali kaj podobnega.
>
> Verjetno nas čaka le še sladko delo. Uvoz celotne meje, nato
> pa preverjanje, koliko se razlikuje od že vnešene. Morda bi
> vsakdo vzel eno državo in jo natančno obdelal. Kolikor sem
> sam gledal tudi meja z Avstrijo nekje ni najbolj natančna.
>
> Hvala, Aleš
>
>
> 2009/8/20 Roman Maurer <roman.maurer na amis.net>
>
>
> Citiram Stefan Baebler <stefan.baebler na gmail.com>:
>
> > Njihovi pogoji pa so vseeno tricky, namreč: ...
>
> Ko sem pred časom pretvarjal SHP slovenskih občin v
> SVG, sem napisal
> kar takole:
> http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Obcine_Slovenija_2006.svg
> Upam, da nisem preveč udaril mimo (ko vas takole berem,
> nisem več
> prepričan)...
> --
> Pozdrav,
> Roman
More information about the Talk-si
mailing list