[Talk-cz] Koordinace mapování turistických tras KČT
Marek Prokop
marek na sovavsiti.cz
Úterý Září 14 19:40:00 UTC 2010
Ahoj,
> Nevím jaká je obvyklá prodleva mezi projitím a zakreslením. Já zakresluji
> ihned po návratu z výletu. Možnost duplicitní práce z důvodu "nestihl jsem
> zakreslit" mi přijde malá.
Souhlasím. Spíš jde o to, aby si dva lidé zbytečně nenaplánovali
stejnou trasu v podobnou dobu, ačkoli by mohli projít dvě odlišné
varianty.
>> kde chybí nějaký malý leč důležitý kousek trasy atd.
>
> To je zajímavá informace, nejsem si však jist jak identifikovat ono "kde".
> Když napíšu, že "chybí kus modré mezi Manušicemi a Střelnicí", bude každý
> rozumět?
Myslím, že bude. Ale chybějící kousky jde najít i na mapě a je jich
tam plno. Tady by se asi vždy hodilo zároveň nějaké doporučení na
výlet.
> Vedle toho jsem narazil na zajímavý jev - pomíchané trasy ve smyslu číslování
> KČT, tedy jedna relace pokrývala části různých tras, a naopak jedna trasa KČT
> se sestávala z více relací. Možná jako první krok potřebujeme sjednotit
> identifikaci tras.
Netuším, jak to udělat, protože na většině rozcestníků už čísla tras nejsou.
> Myslím, že kreslení tras KČT je limitováno především rychlostí mapování. :)
> U mě to je kolem 3 km/hod včetně kreslení v JOSMu.
Ano, proto se pro to snažím získat co nejvíc lidí :-)
Zdraví,
Marek
Další informace o konferenci talk-cz