[Talk-cz] Dotaz novacka - sousedici plochy kolem pozemnich komunikaci (prilinani ploch k pozemnim komunikacim)
Pavel Bokr (OSM)
osm na kraluvdvur.cz
Úterý Červenec 12 20:03:21 UTC 2011
Zdravim,
Mel bych dotaz ohledne prilinani ploch tesne sousedicich s pozemnimi
komunikacemi k cestam reprezentujicim prislusne komunikace. Jde mi o to
jestli je nejake pravidlo nebo doporuceni zda-li prilinat sousedici plochy
az na cestu v ose komunikace reprezentujici komunikaci nebo ty plochy presne
ukoncit na skutecnem rozhrani mezi okrajem komunikace a prislusnou casti
"krajiny".
Treba jestli zastavbu ukoncit treba dle DKM na okaji komunikace se kterou
tesne sousedi nebo az na ceste reprezentujici osu komunikace. Nebo napriklad
z jedne strany les a z druhe zahrada pokud opet oboji tesne sousedi s
komunikaci tak jestli je ukoncit presne na okrajich komunikace (treba opet
dle DKM) nebo jestli to napojit na sdilenou cestu v ose komunikace.
Kdyz o tom sam tak premyslim tak si myslim ze by bylo lepsi to dotahovat az
na tu sdilenou cestu v ose komunikace - vychazim z toho ze pokud je
komunikace o nejake sirce (ta je do urciteho zoomu logicky zanedbatelna)
reprezentovana linii tak plochy ktere s ni tesne sousedi by se meli aby byla
zachovana topologie na tu linii, ktera v sobe predstavuje celou sirku
komunikace, taky napojovat (stejne jako je nutne napojovat treba pesiny az
do stredu silnice). Renderer si s tim poradi protoze vetsinu komunikaci
vykresluje v rozumne siri a taky tam kde je to potreba vykresli potrebnou
plochu uz od kraje komunikace podle toho jak ji prave vykresluje.
Na druhou stranu trochu pochybnosti mam tam kde je polni/lesni cesta ktera
je vykreslovana jen uzkou linii a kolem ni treba oplocena zahrada a les nebo
rybnik a les tak jestli tam to pak pri plnem priblizeni nebude vypadat
trochu divne. Tady by se mozna "vizuelne" po renderovani podle soucasnych
pravidel rendereu hodilo mozna naopak neprilnout ty oplocene zahrady
(skoncit u plotu) a rybnik (skoncit hrane komunikace a rybnika) az k ose
komunikace - viz napr:
http://a.tile.openstreetmap.org/17/70643/44480.png
http://www.openstreetmap.org/?lat=49.94977&lon=14.02897&zoom=17&layers=M
Nicmene v globalu se mi zamlouva spise prilinani sousedicich ploch az na
cestu v ose komunikace. Jak ale je to spravne? Je na to nejake doporucen?
Cetl jsem si neco (ale urcite ne vsechno) z obsahle dokumentace a odpoved
jsem nenasel. Koukal jsem do mapy a videl jsem ze se ruzne pouziva oboji
takze to mi taky moc nepomohlo.
Predem dekuji za odpoved, pokud je to nekde popisovano pak bohate staci link
(a v takovem pripade se omlouvam ze obtezuji).
Zpresnoval jsem Zahorany (obec Kraluv Dvur) a tam pokud to sousedi tak jsem
prilinal az do osy komunikace:
http://www.openstreetmap.org/?lat=49.953423&lon=14.025149&zoom=18&layers=M
Diky
Pavel Bokr
Další informace o konferenci talk-cz