[Talk-cz] area:highway
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pondělí Březen 24 10:21:02 UTC 2014
Dne 24.3.2014 11:14, jzvc napsal:
>>>>> Samo, totez se tyka trebas ricnich brehu ... to pak totiz muzes mit
>>>>> extra tag pro kazdou blbost, znamenajici naprosto totez - ze jde o
>>>>> znaceni plochy.
>>>>
>>>> To není totéž. Kdybys řeku zaznačil jako plochu a ne jako cestu,
>>>> přišel
>>>> by jsi o možnost definovat směr toku. Totéž u jednosměrných ulic. Z
>>>> tohoto pohledu se mi zdá ale lepší značit to jako landuse - jenže to
>>>> pak
>>>> zase bude vygenerováno tak, že bude plocha silnice značena třeba
>>>> šedou a
>>>> přes to bude ještě čára jinou barvou (žlutá). Nebude to vypadat
>>>> dobře.
>>>
>>> Pozor, mluvime o ruznych vecech. Mas reku v podobe cesty, a pak mas
>>> jeji
>>> "brehy", ktery maji extraburt tag "riverbank". Pritom z logiky veci
>>> je
>>> to proste reka, jen znacena jako plocha na ktery se nachazi. Pro
>>> ucely
>>> navigace samo potrebujes i tu cestu (i kdyz by se dala asi nejak
>>> spocitat - vcetne toho smeru toku, ale nebylo by to uplne trivialni).
>>
>> Tomu nerozumím. Ten tag je právě navrhován tak, aby se choval stejně
>> jako riverbank. T.j.: renderuje se, ale nepoužívá se k navigaci.
>
> Jde o to, ze tag "riverbank" je proste nadbytecny, naprosto bohate by
> stacilo chovat se tak bud k plose otagovany jako reka nebo (kdyz uz) k
> tomu ucelu pouzit tag area=yes.
>
> Podivej se trebas na tag runway ... kdyz ho pouzijes na cestu, je to
> cesta, kdyz k tomu pridas area=yes, udela ti z toho plochu. Me ten tag
> area prijde nadbytecny, ale takto je to aspon logicky. A stejne by se
> IMO melo chovat proste vse. => ne dalsi tag "area:highway"
>
runway je trochu něco jiného. U ní nezáleží na směru. Ale jak by jsi u
řeky nebo cesty jako plochy značil, kterým směrem je jednosměrná?
Marián
Další informace o konferenci talk-cz