[Talk-cz] wikipedia:cs=* -> wikipedia=cs:*
Dalibor Jelínek
dalibor na dalibor.cz
Čtvrtek Únor 11 13:05:11 UTC 2016
Cau,
souhlasim, ze by se to asi melo prohodit.
Ale nevim, proc to na openstreetmap.cz nefunguje, to by melo i tak, ne?
Zcela urcite prohodit u te rustiny, to jsou veci. 8-0
Dalibor
From: Marián Kyral [mailto:mkyral na email.cz]
Sent: Thursday, February 11, 2016 1:47 PM
To: talk-cz na openstreetmap.org
Subject: [Talk-cz] wikipedia:cs=* -> wikipedia=cs:*
Ahoj,
narazil jsem na tag wikipedia:cs=*, který mi na openstreetmap.cz tak nějak nefunguje.
Jedna věc je, že to opravím, ale stejně, dle wiki http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:wikipedia
by se měl odkaz wikipedia:<country> použít pouze v případě, že chceme přidat další jazyk (třeba proto, že tam více informací/obrázků).
Z toho mi vyplývá, že pokud je u daného osm objektu pouze tag wikipedia:cs, měl by se převést na wikipedia=cs:
Jen tak jemně jsem si zadal dotaz na overpass-turbo - vypadlo mi cca 1000 použití wikipedia:cs v bboxu kolem ČR. Něco je legitimní využití, je tam hodně duplicit, takže v reálu to bude méně - až bude čas, tak to zkusím trochu pročistit.
Ale třeba u Lokte mne překvapilo, že hlavní jazyk je ruština :-O
"wikipedia": "ru:Локет (замок)",
"wikipedia:cs": "Loket (hrad)"
http://www.openstreetmap.org/node/2084945348
Minimálně tohle by se prohodit mohlo ne?.
Navíc, když kouknu na město loket, tak mně český odkaz na wikipedii zavede na Loket <https://cs.wikipedia.org/wiki/Loket> – oblast horní končetiny :-D
http://www.openstreetmap.org/node/1599059140
Marián
=
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160211/080651ad/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz