[Talk-cz] polder vykreslený jako vodní plocha
Petr Vejsada
osm na propsychology.cz
Sobota Leden 9 15:43:51 UTC 2016
Ahoj,
do kódu jsem hleděl:
<Rule>
<Filter>[landuse] = 'basin'</Filter>
<PolygonSymbolizer gamma=".75" fill="#b5d0d0"/>
</Rule>
tedy vykresluje se basin bez ohledu na další vlastnosti. Sušiny v datech jsou,
jenže nejsou v relaci k tomu basin. Basin by měl být outer a ty spousty sušin,
co jsou v datech, jako inner.
Plus upravit filter.
--
Petr
Dne So 9. ledna 2016 16:22:17, Pavel Pilát napsal(a):
> Ahojte,
>
> narazili jsme na zajímavý jev: kousek od Ostravy v Polsku je jezero, ve
> kterém jsou polní cesty a lesíky. :-D
>
> http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.9794/18.2909
>
> Na fotomapě je ovšem vidět, že ve skutečnosti je tam mnoho samostatných
> jezírek a mezi nimi ty cesty:
>
> https://www.google.com/maps/@49.9835285,18.3034242,5288m/data=!3m1!1e3
>
>
> No, je evidentní, že za to může vykreslování tagu landuse=basin - celá
> oblast slouží jako polder pro potřebu zachycení vodního přívalu a je tedy
> vlastně korektně otagovaná. Zde wiki pro tento tag:
>
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:landuse%3Dbasin
>
> Chyba je tedy v Mapniku, který suchou oblast, která je zaplavená jen
> vyjímečně, vykresluje jako vodní plochu a tím vzniká nesmysl s cestama ve
> vodě. Dá se s tím něco dělat? :)
>
>
> Pavel
Další informace o konferenci talk-cz