[Talk-cz] Uživatel fell3 - podivné mapování
Janda Martin
jandam na crcdata.cz
Úterý Listopad 7 10:23:12 UTC 2017
Omlouvam se neumim se moc vyjadrovat.
At si edituje u sebe doma ma byt chapano tak ze nezna RUIAN a LPIS, dalsi ceske zdroje dat a postupy mapovani. Coz vede k tomu ze objekty z vyse zminenych dat spise poskodi nez vylepsi.
M
From: "Jan Martinec" <jan na martinec.name>
To: "OpenStreetMap Czech Republic" <talk-cz na openstreetmap.org>
Sent: Tuesday, November 7, 2017 11:13:52 AM
Subject: Re: [Talk-cz] Uživatel fell3 - podivné mapování
Jo, taky jsem s ním loni nějaké armchair-edity řešil, a chvilku se uklidnil. Když zase řádí, spíš bych to řešil na těch changesetech (pokud bude ochoten komunikovat - minule se tvářil dost všeznale), block je až krajní řešení.
Co se mi vůbec nelíbí, je ten návrh "edituj jen tam, kde bydlíš" - edity by měly být posuzovány podle přínosu (tj. podle souladu s realitou, pořád fungujeme podle OTGR), ne podle nějakýho "Němec ať si edituje Někde Jinde." Edituju, kamkoli zavítám, odvetné "Tschechen, editiert hier nicht" by mě dost mrzelo: fakt nechci OSM rozpadlý na léna "místních" a na neudržované oblasti, kde není nikdo "doma." Jo, fakticky takhle nějaké oblasti spravujeme (a udržujeme kvalitu) - ale ani je nevlastníme, ani nebráníme před cizáky (ať geografickými nebo nově příchozími do OSM).
Zdar,
Honza Piškvor Martinec
Dne 7. 11. 2017 10:23 napsal uživatel "Janda Martin" < jandam na crcdata.cz >:
Zdravim,
uzivatel fell3 se zde jiz resilt. Myslim ze jsem mu i neco psal do komentare changesetu. Radeji bych ho zablokoval. Neni moc ochotny spolupracovat. Je to nemec tak at si edituje u nich doma. Nejsem si jisty mozna maji nejakou bandu cyklistu kteri "mapuji". Ve skutecnosti spis mazou detaily a nesedi jim pozice.
M
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/2017-July/017108.html
From: "majka" < majka.zem+talk na gmail.com >
To: talk-cz na openstreetmap.org
Sent: Tuesday, November 7, 2017 10:04:23 AM
Subject: [Talk-cz] Uživatel fell3 - podivné mapování
Raději samostatně.
Procházela jsem editace uživatele fell3 a zdají se mi velmi podivné. Asi by bylo dobře ho rychle zabrzdit, protože jich přibývá nepřiměřeným způsobem.
Není tu někdo, kdo by měl informace např. o Kunraticích u Cvikova? Changeset jednoznačně blbě, protože aktivně zmapoval někomu nepřístupnou cestu na zahradě , navíc jednoznačně buďto podle ortofota na mapy.cz nebo CUZK (což asi zmiňuje v jinak nic neříkajícím komentáři).
Případně na to prosím ještě někdo koukněte, než ho začnu kontaktovat, jestli mi někde něco neušlo - je to moje hodnocení z gauče, bez místní znalosti.
Zatím na něj všichni dost kašlou, na protože tím množstvím changesetů ty jeho změny zapadají v množství a nedají se dohledat. Nemá na změnách skoro žádné komentáře.
Majka
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20171107/be704e99/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz