[Talk-cz] edit war na Žižkově - mapujeme podle stavu v terénu, nebo podle legálního stavu?
Mikoláš Štrajt
strajt9 na seznam.cz
Úterý Červen 19 15:04:44 UTC 2018
"...k obecné debatě přich připomněl, že jako názor na straně odpůrců
mapování ilegálních prvků bývá uváděno to, že se taková věc v mapě zdánlivě
legalizuje. Nejde o případ Kliniky, ale o příklad řešený zde před rokem -
ilegální cyklotrialový polygon (či jak to nazvat) vytvořený na území
přírodní památky. Uživatel mapy při pohledu do mapy vidí značku trialového
polygonu a nic netuše zajásá a jde jej užívat.
"
souhlasím - tyhle problematické až ilegalní entity by měly v mapě
odlišitelné od těch bezproblémových.
U těch cest jsem to už kdysi dávno viděl na jakési papírové mapě, kde byly
ty horské silničky v 1. zóně NP přeškrtány.
Rendery OSM to ale neumí, byť data pro to jsou (je ale otázka, zda jsou
správně). Viz např. tyto příklady ze života:
- https://www.openstreetmap.org/way/390385744 (silnice na Sněžku)
- https://www.openstreetmap.org/way/46774254 (silnice 286 za obcí Horní
Mísečky - zde je vjezd pouze na speciální povolení)
(konec konců - i u té Kliniky by taky měla být v mapě spíš asi ikonka squatu
než "školky")
--
Severák
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20180619/0d84f6ab/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz