[Talk-cz] Body uvnitř stejně tagovaných ploch
Majka
majka.zem+talk na gmail.com
Sobota Září 15 17:49:15 UTC 2018
Osobně jsem před časem rezignovala a začala ty duplicitní tagy umazávat z polygonů - protože jinak se tam bod objevil vzápětí zpátky. Sice jsem poctivě dotyčné upozorňovala, ale problém to byl systému, ne jednotlivců.
Spousta těch duplicit se tam totiž dostává z mobilního mapování - tedy z maps.me a z OsmAndu. Ten až v poslední verzi umí editovat tagy na polygonech, přidat na polygon (budovu) to podle mě neumí dodnes. A ty kontroly na duplicity tam chyběly a možná chybí dodnes.
Jedinou výjimkou, kde jsem vždy smazala bod, byly kostely a školy, kde to podle mého patří skoro pokaždé jednoznačně na budovu.
Majka
15. září 2018 10:32:50 SELČ, "Vladimír Slávik" <slavik.vladimir na seznam.cz> napsal:
>Ahoj,
>všiml jsem si (po roce...) že doslova pár hodin po mé úpravě která dala
>
>vzniknout kostelu (1) někdo přidal i kostel jako bod uprostřed (2). Tak
>
>teď tam jsou dva objekty.
>
>Vzhledem k tomu že moje mapování je asi jak medvěd po zimním spánku -
>jak se k tomuhle má člověk stavět v poslední době? Je to stále tak
>jaksi
>libovolně, s tím že většina starých objektů je jen bod? Nebyl jsem
>schopný najít které pravidlo na to vlastně platí, akorát se matně
>pamatuju že snad body všude přidávávali lidi co používali nějakou
>navigaci co neuměla nic jiného než body...
>
>(1) https://www.openstreetmap.org/way/102468040
>(2) https://www.openstreetmap.org/node/5145289501
>
>PS: Nemám preference jak to má být, jen nechcu dělat půlku práce,
>případně zrovna tu co se nehodí :-)
>
>V+
>
>
>_______________________________________________
>Talk-cz mailing list
>Talk-cz na openstreetmap.org
>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>https://openstreetmap.cz/talkcz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20180915/783e54d4/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz