[OSM-talk-nl] Wandelroutes op tile.openstreetmap.nl
Cartinus
cartinus at xs4all.nl
Mon Apr 13 19:53:33 UTC 2009
On Monday 13 April 2009 18:16:09 Ben Laenen wrote:
> Nee, algemene tags als nwn/... zijn gewoon de basistags, verder
> specifiëren kan met andere bijkomende tags.
Op dit moment in een land of drie geloof ik. Nederland en z'n twee buurlanden
De Engelsen gebruiken uk_ldp voor de langeafstandswandelroutes.
On Monday 13 April 2009 18:16:09 Ben Laenen wrote:
> En in Nederland zijn bij mijn weten de
> LAW-routes, streekpaden en de NS-routes samen ook nog een geheel, die
> gerust bij elkaar in één netwerk kunnen.
Hoewel de NS wandelroutes doorgaans delen van de LAW's gebruiken, zitten de
stukken van en naar het station meestal niet ook in de LAW route, daar één
netwerk van maken, maakt de NS routes welhaast onzichtbaar. Bovendien hebben
ze beide duidelijk een andere scope. Relatief korte dagwandelingen vs.
langeafstandsroutes
On Monday 13 April 2009 18:16:13 Lennard wrote:
> Is een aanvullende tag op de relatie niet beter geschikt voor deze
> verdere onderverdeling, waarbij de network=* dan vrij blijft voor de
> 'generale' indeling in nationaal/regionaal/lokaal.
Dat is wat mij betreft ook goed. Dan kan ik de network tag gewoon weglaten bij
bijna alles wat geen LAW of knooppuntennetwerk is. Dat zijn IMHO namelijk de
enige twee die echt goed in die indeling passen.
On Monday 13 April 2009 18:16:13 Lennard wrote:
> Is er ooit nagedacht over de indeling n/r/l, of is het gewoon analoog
> aan de fietsnetwerken zo gemaakt?
Daar is zelfs bij de fietskaarten al niet echt goed over nagedacht. Het is
zoals zoveel dingen in OSM "gegroeid". Er was een systeem dat in Engeland
voor fietskaarten gebruikt werd, voordat er relaties bestonden in OSM. In de
tag ncn_ref was het belangrijk kort en bondig te zijn, bovendien weten alle
Britse fietsers wat de afkorting NCN betekent. Zodra er met relaties gewerkt
ging worden, was het beter geweest om die afkorting te dumpen en had
network=national of network=sustrans een stuk duidelijker geweest.
Omdat die Engelse rendering in het begin de enige was, is men in andere landen
dezelfde indeling gaan gebruiken, of die er in werkelijkheid nu was in dat
land of niet.
De tags network=lcn is in veel gevallen ook al niet echt waar. De meeste
locale rondjes vormen (in Nederland in ieder geval) helemaal geen netwerk.
Die mooie driedeling in n/r/l spreekt de overwegend uit bèta's bestaande OSM
gemeenschap wel aan. Daarom willen we hem graag op allerlei plaatsen
gebruiken. Helaas past hij niet altijd evengoed op de werkelijkheid. De
dingen die wij ermee op de kaart zetten vallen meer in de hoek van de sociale
geografie en dat is nu eenmaal geen bèta wetenschap.
Ook voor het OV hebben we het in het verleden over die driesplitsing gehad.
Maar bij de busroutes die ik deze weken in het zuid-westen van Utrecht aan
het invoeren ben, laat ik de network tag ook weg. Het onderscheid tussen
stads- en streekvervoer is rond Utrecht nogal vaag. Je hebt duidelijke
stadsbussen, duidelijke streekbussen, maar ook buslijnen die er tussenin
hangen. Bovendien gebruiken de Duitsers (die met de öpnv-karte op dit moment
duidelijk het voortouw nemen op dit gebied) de network tag om de naam van het
Tarifverbund waarbinnen de lijn valt aan te geven.
--
m.v.g.,
Cartinus
More information about the Talk-nl
mailing list