[OSM-talk-nl] Steden/dorpen
Rob
interrubke at gmail.com
Fri Mar 27 10:00:03 UTC 2009
ik zal nog maar eens m'n topo kaart in de groep gooien waar we ooit de
discussie mee zijn begonnen
http://tile.openstreetmap.nl/~rubke/topo/index.html
Rob
Op 27 maart 2009 09:23 heeft Lambertus <osm at na1400.info> het volgende
geschreven:
> Ik zou het volgende voorstellen:
>
> * locality = buurtschap zonder naamsaanduiding ter plaatse
> * hamlet = dorp/buurtschap aangeduid met wit naambord blauwe letters
> * village = dorp aangeduid met een blauw naambord witte letters maar
> minder dan 10k inwoners
> * town = dorp/stad met meer dan 10k inwoners maar kleiner dan 100k
> * city = stad met meer dan 100k inwoners.
>
> Ik meen een dergelijke indeling al eens eerder zo tegengekomen te zijn...
>
> Maarten Deen wrote:
>> Ronald wrote:
>>
>>> Op de volgende web-pagina:
>>> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Map_Features
>>> worden de volgende mogelijkheden genoemd:
>>> place = city
>>> place = town
>>> place = village
>>> place = hamlet
>>> place = suburb
>>> place = locality
>>> place = island
>>>
>>> Dit is verder voor Nederland niet uitgewerkt.
>>>
>>> Als ik op de diverse kaarten kijk zoals:
>>> www.openstreetmap.org
>>> www.tile.openstreet.nl
>>> www.opencyclemap.org
>>> www.openfietskaart.nl
>>>
>>> Dan zie ik erg weinig verschil tussen bijvoorbeeld dorpen en gehuchten.
>>> Dit komt nogal rommelig over, ik zie dan ook graag enige verbetering hierin.
>>
>> Er is in de AND data ook weinig verschil gemaakt.
>> Als ik in mijn omgeving kijk
>> <http://www.openstreetmap.org/?lat=51.339&lon=5.976&zoom=13&layers=B000FTF>
>> dan zie je daar Vosberg, Zandberg en Eindt. Die hebben allemaal place=village.
>> Kijk gerust eens op de satellietkaart van Google, dit is nog niet eens een
>> concentratie van huizen langs wat B-wegen. En dat terwijl andere plaatsen wel
>> als hamlet zijn gedefinieerd (zoom maar een niveau dieper, dan zie je
>> Kaumeshoek, Everlo, Loo en Laagheide verschijnen).
>> Dit zijn allemaal overblijfselen van vroeger, toen een gehucht al een gehucht
>> was als er drie boerderijen in het veld lagen.
>>
>> Dit moet zeker geretagd worden.
>>
>> Ga je uitzoomen naar level 11, dan zie je in die buurt opeens geen namen meer,
>> behalve van een paar steden. Natuurlijk kan dat met renderingrules aangepast
>> worden, maar ik neem aan dat de huidige rules wel een logica hebben.
>> Wat mij betreft mogen daar wat meer namen komen. Tagging voor de renderer? Of
>> de renderer aanpassen?
>> Welke place= wordt op welk niveau gerenderd?
>>
>>> Ik heb samengevat dan ook de volgende vragen:
>>> definities voor Nederland van bijvoorbeeld village en hamlet
>>> (bij consensus graag de wiki bijwerken)
>>> Een plan van aanpak hoe we de situatie in Nederland kunnen wijwerken.
>>> (ik denk dat dit teveel is voor 1 persoon)
>>
>> village is met een (blauw) plaatsnaambord (H1)?
>>
>> Maarten
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-nl mailing list
>> Talk-nl at openstreetmap.org
>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
>
>
> _______________________________________________
> Talk-nl mailing list
> Talk-nl at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
>
More information about the Talk-nl
mailing list