[Talk-si] Označevanje odsekov cest
Blaž Lorger
blaz.lorger na triera.net
Sre Avg 19 05:37:24 BST 2009
Lahko bi jih oznaceval ampak ne tako da zdruzis referenco in odsek. Namesto
tega kar si predlagal:
ref=617-1054
bi raje uporabil locene tage:
ref=617
section=1054
Na ta nacin lahko v OSM shranis dodatno informacijo brez da povozis nacin kako
so se ceste oznacevale do sedaj.
Mimogrede, to bi bilo dobro dodati med prdloge v wikiju. Pravzaprav je nekdo
vceraj dodal predlog za section
(http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_Feature/Section). Stvar se nanasa
na kose parkov, pokopalisc, naselij, ... Ampak mislim da bi predlog lahko
razsiril tudi na odseke cest.
Blaz
On Wednesday 19 August 2009 00:08:02 Damjan Gerli wrote:
> Torej, če sem prav razumel, odseke cest ne označujmo.
>
> LP
> Damjan
>
> PS: Na strani http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Sl:Map_Features povezava
> na Uradni list:... ne deluje pravilno. Pravilna povezava je
> http://www.uradni-list.si/1/content?id=5835 , obstaja pa še sprememba
> http://www.uradni-list.si/1/content?id=46639
>
> > -----Izvirno sporočilo-----
> > Od: Stefan Baebler [mailto:stefan.baebler na gmail.com]
> > Poslano: 18. avgust 2009 23:46
> > Za: Miha
> > Kp: Damjan Gerli; talk-si na openstreetmap.org
> > Zadeva: Re: [Talk-si] Označevanje odsekov cest
> >
> > V tabelo sem dodal fotografiji tablic za ilustracijo.
> > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Sl:Map_Features#Poti_.28highway.29
> >
> > lp,
> > Štefan
> >
> > 2009/8/18 Miha <miha.urbanija na gmail.com>:
> > > Jaz posameznih odsekov ne oznacujem, vpisem samo stevilko ceste,
> > > kategorizacijo, podlago (surface), source, kot je opisano na
> > > http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Sl:Map_Features .
> >
> > Podatek o samem
> >
> > > odseku pa je verjetno zanimiv bolj za cestna podjetja, kot
> >
> > za navigacijo oz.
> >
> > > kartografijo.
> > >
> > > LP,
> > >
> > > Miha.
> > >
> > > 2009/8/18 Damjan Gerli <damjan na damjan.net>
> > >
> > >> Imam vprašanje glede označevanja odsekov cest. Ti so na
> >
> > terenu efektivno
> >
> > >> označeni in dolžina ceste, ki je označena za tablicah ob
> >
> > cesti, praktično
> >
> > >> začne z 0 pri novem odseku ceste. To sem opazil npr. na
> >
> > regionalni cesti R3
> >
> > >> št. 617 kjer sem opazil dva odseka 1054 in 1055 (manjše
> >
> > številke črne barve
> >
> > >> napisane zraven številke ceste, ki je na rumeni podlagi).
> >
> > Ali na osm te
> >
> > >> odseke označimo (in kako) ali jih izpustimo? Po moje bi
> >
> > bilo smiselno
> >
> > >> označevanje, ne vem pa kako. Ena varjanta bi lahko bila
> >
> > ref=617-1054.
> >
> > >> Damjan G.
> > >>
> > >>
> > >>
> > >> _______________________________________________
> > >> Talk-si mailing list
> > >> Talk-si na openstreetmap.org
> > >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si
> > >
> > > --
> > > LP,
> > >
> > > Miha.
> > >
> > > _______________________________________________
> > > Talk-si mailing list
> > > Talk-si na openstreetmap.org
> > > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si
>
> _______________________________________________
> Talk-si mailing list
> Talk-si na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si
More information about the Talk-si
mailing list