[Talk-si] Dovoljenje za uvoz meje
Igor Brejc
igor.brejc na gmail.com
Čet Avg 27 09:48:27 BST 2009
Hmmm... že nas vidim na udarnem Dnevniku HTV-ja:
http://osm.org/go/0ILNRkR--?relation=218657
Po moje bi bilo pametno ta del meje (od konca kopna v Piranskem zalivu
naprej) umakniti iz OSM, drugače bo kaka vroča glava to hitro vzela kot
provokacijo. Ali pa vsaj označiti, da gre za "disputed territory"
lp Igor
Damjan Gerli wrote:
> Ok, za enklavo in eksklavo mislim bo treba počakati na dokončno
> "spojitev" nove relacije z ostalimi, ko bomo brisali obstoječe meje.
>
> Glede tagov jih lahko popravim, da bodo taki kot je napisano na wikiju.
> Edino kar je na naloženih podatkih več je tag source:link na way-ih. Ga
> pustim ali izbrišem? Če je še kakšen popravek na tagih kar sporoči/te,
> da ne bomo večkrat popravljali...
>
> Glede meje na morju sem jo jaz označil kot "Border SI-HR" in "Border
> SI-IT". Ali obstaja tudi tu kakšen poseben tag?
>
> Glede pretvorbe podatkov na hitro lahko povem, da sem najprej odprl SHP
> file z programom gvSig in tu pretvoril koordinate iz Gauss-Kruegerjevih
> v WGS84 s pomočjo 7 parametrov za celotno Slovenijo, ki jih nudi GURS
> http://www.gu.gov.si/fileadmin/gu.gov.si/pageuploads/ogs/transformacijski_parametri.pdf
> Nato sem shranjeni SHP spremenil direktno v OSM datoteko s
> programom/skripto shp2osm.
>
> Damjan
>
>
>> Super!
>>
>> Hkvaška enklava:
>> http://www.openstreetmap.org/?lat=45.6902&lon=15.303&zoom=14&layers=B000FTFT&relation=218657
>> Slovenska eksklava na tromeji SI-HR-HU bo pa malenkost trši oreh:
>> http://www.openstreetmap.org/?lat=46.47186&lon=16.60426&zoom=15&layers=B000FTFT&relation=218657
>>
>> Morda bi bilo dobro na wikiju dokumentirati postopek uvoza, vsaj kar
>> se tiče lokalnih posebnosti kot je npr pretvorba GK koordinat v WGS84.
>>
>> lp,
>> Štefan
>>
>> 2009/8/27 Damjan Gerli <damjan na damjan.net>:
>>
>>> Ravnokar pred kašno urico se je končalo nalaganje meje. Meje sem razrezal,
>>> naredil novo relacijo. Enklavo in eksklavo pa nisem označil :-( . Tudi tag
>>> na vseh node manjka. Vidim da bo treba tudi tage posodobiti...
>>> http://www.openstreetmap.org/browse/relation/218657
>>>
>>> lp
>>> Damjan
>>>
>>>
>>>> -----Izvirno sporočilo-----
>>>> Od: talk-si-bounces na openstreetmap.org
>>>> [mailto:talk-si-bounces na openstreetmap.org] Namesto Stefan Baebler
>>>> Poslano: 27. avgust 2009 8:30
>>>> Za: Igor Brejc
>>>> Kp: talk-si na openstreetmap.org
>>>> Zadeva: Re: [Talk-si] Dovoljenje za uvoz meje
>>>>
>>>> Ta naš uvoz sem dodal na seznam:
>>>> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Catalogue#Ongoing_Imports
>>>>
>>>> in pripravil stran za seznam datasetov, polno navedbo vira ipd:
>>>> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Geodetska_uprava_Republike_
>>>> Slovenije
>>>> (in http://wiki.openstreetmap.org/wiki/GURS )
>>>> in "rezerviral" source=gurs tag:
>>>> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:source%3Dgurs
>>>>
>>>> Se uvoz kaj premika naprej? Potrebuje kdo kakšno pomoč ali se zdaj
>>>> čakamo med seboj? :)
>>>>
>>>> Malo sem pogledal podatke, ki jih je pripravil Damjan in so precej
>>>> dobri, je pa seveda treba zadevo še precej dopolniti pred uvozom
>>>> (razrezati meje, poimenovati sosednje države, ustvarti relacijo,
>>>> drugače označiti pomorske meje, urediti enklavo in eksklavo...).
>>>>
>>>> na vsak node bi dal še kratek tag source=gurs
>>>>
>>>> lp,
>>>> Štefan
>>>>
>>>>
>>>> 2009/8/24 Igor Brejc <igor.brejc na gmail.com>:
>>>>
>>>>> Sem videl, da si se ze zmenil glede morebitnih konfliktov
>>>>>
>>>> pri SLO-CRO
>>>>
>>>>> meji... Super :)
>>>>>
>>>>> lpi
>>>>>
>>>>> 2009/8/23 Stefan Baebler <stefan.baebler na gmail.com>
>>>>>
>>>>>> Ha, pri ogledu obstoječih relacij [1] sem opazil svežo južno mejo,
>>>>>> uvoženo iz wikimedie, s prošnjo po izboljšavi:
>>>>>>
>>>>>> http://www.openstreetmap.org/browse/way/39438746
>>>>>> Urejeno ob: nedelja, 23. avgust 2009 20:02 +0000
>>>>>> Uredil: mvrban
>>>>>> Različica: 1
>>>>>> V paketu sprememb: 2234718
>>>>>> Oznake:
>>>>>> admin_level = 2
>>>>>> boundary = administrative
>>>>>> left:country = Slovenia
>>>>>> name = Border SI-HR
>>>>>> note = rough estimate in some places, please refine
>>>>>> right:country = Croatia
>>>>>> source = WIkimedia recif map
>>>>>>
>>>>>> In avtorjev vnos v dnevnik:
>>>>>> http://www.openstreetmap.org/user/mvrban/diary/7626
>>>>>>
>>>>>> lp,
>>>>>> Štefan
>>>>>>
>>>>>> [1] http://www.openstreetmap.org/browse/relation/16483 in
>>>>>> http://www.openstreetmap.org/browse/relation/16438
>>>>>>
>>>>>>
>>>>>>
>>>> _______________________________________________
>>>> Talk-si mailing list
>>>> Talk-si na openstreetmap.org
>>>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si
>>>>
>>>>
>>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-si mailing list
>>> Talk-si na openstreetmap.org
>>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si
>>>
>>>
>>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-si mailing list
> Talk-si na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-si
>
>
--
http://igorbrejc.net
More information about the Talk-si
mailing list