[Talk-cz] Špatná velikost písmen v názvech ulic importovaných z UIR-ADR
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Středa Červenec 6 08:00:36 UTC 2016
Dne 6.7.2016 v 09:41 Lukáš Karas napsal(a):
> Ahoj, možná se toto téma již v listu řešilo, ale žádné vlákno jsem nenašel.
> Případně mě omluvte.
>
> Píšu aplikaci nad knihovnou OSM Scout, při importu Česka jsem si všiml že ve
> výsledné databázi chybí mnoho adres. Po dalším zkoumání jsem zjistil že
> hodnota "addr:street" neodpovídá žádné blízké ulici (knihovna se snaží z adres
> vytvořit stromovou strukturu, pokud nenajde odkazovanou ulici, náměstí nebo
> sídliště..., adresu nepřidá do databáze). Po dalším zkoumání jsem zjistil že
> mnoho adresních bodů má špatnou velikost písmen v tagu "addr:street",
> například v ulici "V Olšinách" je mnoho (96) adres které mají ulici uvedenou
> jako "V olšinách".
>
> Hledání ulic jsem v knihovně udělal chytřejší, aby ignorovalo velikost písmen.
> Nevím ale jestli její autor přijme merge request. V každém případě si myslím
> že data v OSM by měla být opravena. Ale není to na ruční práci, jen v Praze
> jsem našel 10 tisíc záznamů. Je tu někdo by byl schopný napsat automatický
> script? Mohu dodat log z importu kde jsou chyby vypsány...
>
> Lukáš
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
A jak je to v RUIANu? Stejně? Tak to by pak bylo potřeba opravit tam.
Což znamená nahlásit na ČÚZK, ti to přepošlou daným úředníkům a ti s tím
možná něco udělají. A pak se to při update dostane až do OSM.
Ale pokud je to v RUIANu správně, tak by se to mělo v OSM opravit. Možná
by stačilo, kdyby to Petr Vejsada zakomponoval do update skriptu. Ale
nevím jak je na tom teď s časem, nějakou dobu se tu už neukázal.
Jinak mi připadá ignorování velikosti písma při hledání jako docela
dobrá vlastnost, která by měla být implementována. Stejně tak i nějaká
odolnost proti překlepům. To sice nevím jak se dělá, ale určitě by bylo
fajn, kdyby mi při hledání ulice "Na Olinách" byla nabídnuta i ulice "Na
Olšinách".
Marián
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160706/8625fbb0/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz